ALAPLILI BOKSÖR FIRAT ARSLAN, AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

ALAPLILI BOKSÖR FIRAT ARSLAN, AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU
18 Temmuz 2017 Salı 12:13

Dünya şampiyonu Alaplılı boksörümüz Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonası'nda Bosnalı Goran Delic'i 6. rauntta mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu.

 

Türk boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonluk Kemeri için unvan maçına çıktı. Bosnalı rakibi Goran Delic ile karşılaşan Fırat Arslan, kıyasıya geçen maçın sonunda şampiyonluğa imza attı.

15 Temmuz gecesi Göppingen’deki dev karşılaşmada, Zonguldaklı Fırat Arslan yenilgisiz rakibi Bosnalı Goran Delic ile karşı karşıya geldi. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan maçın 6’ncı rauntta Delic’in köşesinin havlu atması neticesinde Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonu oldu.

Tüm dünya boks arenası tarafından ilgiyle izlenen karşılaşma sonrası Avrupa Şampiyonluk kemerinin sahibi olan Fırat Arslan, Dünya Şampiyonluk maçı yapmaya hak kazandı. Arslan bu galibiyeti 15 Temmuz şehitlerine hediye etti.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz