ALAPLILI GENÇ YUSUF ARTIK FENERBAHÇE'NİN YILDIZI

ALAPLILI GENÇ YUSUF ARTIK FENERBAHÇE'NİN YILDIZI
22 Şubat 2018 Perşembe 09:02

HASAN HAŞIL

Karadeniz Ereğli’de, 2 yıl önce kurulan Ereğli Genç Yıldızspor, altyapısından yetiştirdiği Alaplılı yetenekli futbolcu Yusuf Gülsoy’u Fenerbahçe’ye transfer etti. Sarı-Lacivertli kulüp, gelecek vadeden 12 yaşındaki yeteneğin lisansını çıkardı.

Zonguldak'ın Kdz.Ereğli ilçesinde, 2016 yılında kurulan Ereğli Genç Yıldızspor, altyapılardaki çalışmalarının karşılığını bir bir almaya başlıyor. Kulüp, 2 yıldır altyapıda temel futbol eğitimi gören Alaplılı Yusuf Gülsoy’u Fenerbahçe’ye gönderdi. Transferde, Sarı-Lacivertli kulübün Altyapı Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Müjdat Yetkiner etkili oldu.


Bünyesinde farklı alt yaş gruplarında lisanslı 100’e yakın futbolcu bulunduran Ereğli Genç Yıldızspor, antrenörler Faruk Varlık ve Savaş Öztürk idaresinde hem kulüp, hem de Zonguldak ve Türk futboluna yeni yetenekler kazandırıyor. Yaş gruplarına göre temel futbol eğitimi alan geleceğini futbolcular, ayrıca kulüp bünyesinde yerel futbol liglerinde boy göstererek maç tecrübelerini artırıyor. Bu yetenekler arasında yer alan 12 yaşındaki Yusuf Gülsoy, kısa bir süre önce İstanbul’da giderek Fenerbahçe altyapı oyuncularıyla idmana çıkıp maçlar oynadı. Altyapı Gençlik Geliştirme Program Sorumlusu Müjdat Yetkiner’in yakın takibe aldığı Yusuf, buradaki performansıyla göze girdi. Bunun üzerine iki kulüp arasında görüşme ve yazışmalar başladı. Transfer için gerekli evrakların tamamlanmasının ardından genç yeteneğin lisansı 16 Şubat tarihinde Fenerbahçe Kulübü adına çıkarıldı.

Futbol kariyerine Fenerbahçe’de devam edecek Yusuf Gülsoy, U13 takımında görev almaya başlayacak.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz