ALMANYA'da BEÜ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTULAR

ALMANYA'da BEÜ ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTULAR
21 Kasım 2017 Salı 17:21

Yenihaber/Yılmaz Adıyaman - Gelsenkirchen

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ), Avrupa Zonguldaklılar Derneği ve Castrop-Rauxel Derneğinin işbirliği ile 2 haftalığına Almanya’ya da misafir edilen 4 kız öğrenci, merkezi Gelsenkirchen şehrinde bulunan Avrupa Zonguldaklılar Derneğinin lokalinde, derneğin kadın kolları bir araya geldi.

Zonguldak’ın kardeş şehri Castrop-Rauxel şehrinde 2 haftalığına misafir olan hemşirelik ve fizyoterapistlik bölümlerinde okuyan BEÜ öğrencileri, Almanya’da bulunan hastane ve rehabilitasyon merkezlerini ziyaret etti. Ardından Avrupa Zonguldaklılar Derneği’nin kadın kolları ile bir araya gelen öğrenciler, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

“GÜZEL İŞLERE İMZA ATACAĞIZ”

Ziyaret sırasında konuşan derneğin Kadın kolları Başkanı Hülya Özcan; “Almanya’da ki okul ve iş sistemi hakkında deneyim ve bilgi edinmeleri için verdiğimiz lokalimizdeki yemek davetinde bir araya geldik. Kız öğrencilerimizin durumları, sorunları, var mı yok mu soruşturduk. Biz kadın kolları olarak buraya gelen her öğrenciye, her zaman desteğimizi sürdüreceğiz. Öğrencilerin kaldığı huzur evlerinde rahat ve memnun olmaları bizleri de memnun etti. Dernek adına artık kadın kolları olarak bu saatten sonra çok güzel işlere imza atacağız inşallah, kadınlar olarak derneğimizi desteklemelerini istiyoruz” dedi.

“DERNEĞİN KAPISI TÜM KADINLARIMIZA AÇIKTIR”

Kadın kolları 2.Başkanı Türkan Cördük ise, “Castrop-Rauxel derneğine ve SPD Milletvekili Frank Schwabe’ye çok teşekkür ediyorum. Bu güzel 4 kız öğrencilerimizi en güzel şekilde ağırladılar ve karşıladılar. Duyduk ki 4 öğrencimiz Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinden Castrop-Rauxel şehrine gelmişler, bizde kadın kolları olarak hemen harekete geçtik ve tanışma imkanı bulduk. Kızlarımız da zaten Avrupa Zonguldaklılar Derneğini duymuşlar görmek ve tanımak istemişler. Bizde elimizden ne geliyorsa kız öğrencilerimiz için yapmaya çalıştık. Umarım çok memnun kalmışlardır. Artık her cuma günleri saat 18’de kadınlar olarak lokalimizde buluşacağız ve ileriki zamanlarda doçentler, psikologlar ve çocuk uzmanları ile çalışmalar yapacağız. Farklı derneklerle işbirliği içinde olacağız. Bütün kadınları davet ediyoruz, derneğe üye olanda olmayanda. Bu derneğin kapısı herkese açıktır. Birlikten kuvvet doğar, her kimsenin ne sorunu ne problemi varsa elimizden geleni yapmaya çalışacağız” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERDEN TEŞEKKÜR

Kız Öğrenciler ise konuşmalarında şunları ifade ettiler; “Almanya’da her şey çok güzel disiplinli ve sistemli. İnsanlar cana yakınlar ve yardım severler. Derneği tanıdığımıza çok sevindik, sağ olsunlar bizlerle çok ilgilendiler, hepimize çok güzel ilgi gösterdiler ve davetleri için bizde hepsine teşekkür ediyoruz.”

Ziyaret, derneğin kadın kollarının 4 kız öğrenciye hediye takdimi ve hatıra fotoğrafı çekimi ile son buldu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz