ALT YAPI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR

ALT YAPI ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ SÜRÜYOR
27 Şubat 2018 Salı 18:04

İHA

Zonguldak Alaplı ilçe şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta kurulan ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan Organize Sanayi Bölgesinin su, elektrik, kanalizasyon, yol ve çevre düzenlemelerini kapsayan alt yapı çalışmalarında sona gelindi.

Tarım makine sanayi ve tekstil üzerine kurulacak OSB’nin ilçedeki işsizliği önemli oranda azaltması hedefleniyor.

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Recep Ocak, önümüzdeki aylarda OSB’de altyapı çalışmalarının sona gelindiğini belirtti. 30 parselden 9’u yatırımcı firmaya tahsis edildiğini söyleyen Ocak, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Alaplı OSB’yi belirli bir sürece soktuk. Bundan sonra ikinci etaptaki tahsis çalışmaları başlayacak. Alaplı İlçesi’nde OSB’nin kurulup tamamlanması ile ilçe ve civar yerleşim yerlerindeki işsizlik problemlerin ciddi oranda çözecektir. OSB’nin ilçenin planlı gelişmesine katkıda bulunacağı, Alaplı sanayisinin gelişmesi ile müşterek arıtma tesisleri ve çevre kirliliğinin önlenmesi katkı sağmaktadır. Diğer önemli etkenlerden biri olan ilçenin göç veren bir yer olmaktan çıkıp, göç alan bir yer durumuna gelmesiyle birlikte Alaplı ilçesinin istihdam oranını artırarak işsizlik oranını sıfıra indirilecek” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz