AŞDER'Lİ GÜREŞÇİLER KIRKPINAR'A HAZIRLANIYOR

AŞDER'Lİ GÜREŞÇİLER KIRKPINAR'A HAZIRLANIYOR
28 Haziran 2018 Perşembe 16:30

YENİHABER

Alaplı Aşağıdağ Köyü'nde kurulu bulunan AŞDER Spor Kulübü'nün sporcuları önümüzdeki günlerde yapılacak olan tarihi Kırkpınar'a hazırlanıyor...

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, Aşağıdağ Köyü (AŞDER) Spor Kulübü ile Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin bünyesinde Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinde gerçekleşen müsabakalara katılan başarılı güreşçiler 20 gün sonra Kırpınar’da düzenlenecek olan tarihi güreşler için 15 gündür Bin rakımlı Yığılca Kirazdere Yaylasında kamp yapıyor. Takım, Kırpınar’dan kupa ve derecelerle döneceğinden emin.

GÜREŞÇİLER İDDİALI 

Güreşlere oldukça iddialı hazırlanan ASDER Derneği pehlivanları, Kırkpınar’da ne kadar iddialı olduklarını bir kez daha ortaya koyarken, Kırkpınar öncesi şimdiden adlarından söz ettirmeye devam ediyor.  BAŞKAN HACI MUHTAR SIK SIK KAMPTA AşağıdağKöyü (ASDER) Spor Kulübü Başkanı Hacı Sezer Acar, Edirne Kırpınar tarihi güreşlerinde ASDER’in isminden sıkça söz ettireceğini belirterek, “Alaplı AŞDER spor kulübünün güreşçileri çıkmış oldukları Kırkpınar hazırlık kampında çalışmalara son surat devam ediyorlar. Bu sene Edirne Kırkpınar’da biz varız, diyoruz. Güreşçilerimden oldukça umutluyum. Allah utandırmasın. Sık sık kampa gidip kendilerini ziyaret ediyorum” dedi. 

KILIÇER HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

AŞDER Güreş Takımı Sorumlusu Emrak Kılıçer’de, Pehlivanlar olarak tarihi Kırkpınar Güreşlerine en iyi şekilde hazırladıklarını belirterek, “Desteklerinden Dolayı Başta Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’e, AŞDER Spor Kulübü Başkanı Hacı Muhtar Sezer Acar’a, Alaplı Şoförler Odası ve Esnaf Kredi Kooperatifi. Başkanı Kemal Çam'a, Alaplı işadamlarından-Siyasetçi Orhan Yener, Murat Yılmaz ve Sedat kuyumculuk sahibi Sedat Uludağ , Gülsoy Manav Mustafa Gülsoy Ve Real Fındık Ve Keleşler Beko Uğur keleş, Türker Ulukaya ,Büfeci Musa Yüksel , TTK maden şefimiz Engin Türkoğlu’na, Çamlıbel Köyü Muhtarı Mitat Mandacı'ya, Mehmet Sözer, Mollabey Muhtarı Erol Öztürk, Çağlayan inşaat ve Güreşçilerimizin Manevi Babası Hüseyin Karaduman’a, MHP Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Karaca, Hocaları Yasin Şahin Ve Salim Güzele Teşekkürleri borç biliriz.  Edirne’de Allah’ın izniyle en iyi dereceleri yapıp, bu aslan yiğitler, AŞDER’İn Alaplı’nın ve Belediyemizin İsmini en çok okutan Ekip olacaklar” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz