ASFALT İSTEMİYORLAR ÇÜNKÜ...

ASFALT İSTEMİYORLAR ÇÜNKÜ...
15 Temmuz 2017 Cumartesi 16:17

Timuçin ÖZAT/ Fedai KAÇAR/Yenihaber

Karadeniz Ereğli’de, öncelikle kaldırım ihtiyacı olan yolda bozuk olmadığı halde asfalt çalışması yapılması çevredeki bazı esnaflar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Bir ilköğretim okulu, özel hastane, oto galeri, kafeler, özel kurslar ve apartmanların yer aldığı işlek caddede yaya kaldırım bulunmuyor.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli’nin Müftü Mahallesi İbrahim Efe caddesinde, belediye ekipleri tarafından 12-13-14 Temmuz 2017 günleri arasında sıcak asfalt çalışması yapıldı. Buraya kadar her şey normal gözükse de bozuk olmayan kaldırımsız caddeye asfalt yapılması çevredekiler tarafından biraz yadırgandı. Hastane, okul, kafe ve kursların yer aldığı eski adı ile “dershaneler sokağı” olarak bilinen yerde kaldırım olmamasından ve araçların yolun iki tarafında gelişi güzel park etmesinden dolayı maddi hasarlı ve yaralanmalı kazalarda meydana gelmişti.

“YOLUN ORTASINDAN YÜRÜYORUZ”

Yoldaki sıkışıklıktan dolayı birkaç yıl önce yetkililer tek yön uygulaması başlatsa da yine çare olmadı. Çevredeki esnaflardan Eray Copy Center (Dijital kopyalama merkezi) sahibi Tuğrul Onur, zaman zaman yolun ortasında zik-zak çizerek ilerlemek zorunda kaldığını söyleyerek: “Buranın öncelikli ihtiyacı asfalttan çok kaldırım. Yolda bozulma-çökmede yoktu. Tamam madem daha iyi olması için havalarda uygunken asfaltlama çalışması başlatıldı. Bununla birlikte kaldırımda yapılmasını beklerdik. Çevredeki esnafların çoğu aynı görüşte. Yayaların yürüyebileceği büyük bir kaldırım yapılırsa araçların yolun iki tarafına gelişi güzel park etmelerinin de önüne geçilmiş olacak. Yol tek yön olması sıkışıklığa çare olmadı. Üstelik burada ilk okul var, özel öğretim kurumları mevcut. Kafeler, esnaflar, restoranlar bulunuyor. Dolayısıyla her sezon çok işlek bir yer ve bu yerde yaya kaldırım yolun uzun bir bölümünde yok. Zaman zaman hasarlı ve hafif yaralanmalı kazalara da tanık olduk. Neyse ki araçlar bu yolda sıkışıklık nedeniyle yavaş ilerliyor. Yoksa kazaların bilançosu daha da ağır olabilirdi” şeklinde konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz