AŞIRI SICAKLAR ONLARI ÇOK ETKİLİYOR

AŞIRI SICAKLAR ONLARI ÇOK ETKİLİYOR
1 Temmuz 2017 Cumartesi 16:51

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Son yılların en sıcak günlerinin yaşandığı Karadeniz Ereğli’de sıcaklıklar 35 dereceye ulaştı. Hissedilen sıcaklıkların daha fazla olduğu kentte sokak hayvanları gölgelik alanlarda uyuyakalıyor .

Haber merkezi – 29 Haziran 2017 Perşembe gününden itibaren Afrika sıcaklarının etkisi altına giren yurt genelinde sıcaklıklar normallerin çok üzerinde seyrediyor. Karadeniz Ereğli’de gölgede 35 dereceye ulaşan, nem ile birlikte zaman zaman 38-40 derece hissedilen sıcaklıklar hayvanları da halsizleştirdi. Özellikle köpekler ilçe merkezinde gölgelik alanlara sığındı. Köpeklerin çok halsiz oldukları gözlemlenirken, bazı vatandaşlar köpeklere yiyecek getirdi. Ancak, çok bitkin olduğu görülen köpeklerin ağaç altında gölgede uyuduğu görüldü.

Yetkililer ve sosyal medyada paylaşım yapan bazı hayvanseverler, sokak hayvanlarının bu tür havalarda aşırı susuz kaldıklarını ifade ederek, ev ve işyerlerinin önlerine kaplar ile su koyulmasını tavsiye ediyorlar. 

Aşırı sıcakların 4 Temmuz Salı günü etkisini kaybetmesi ve sıcaklıkların mevsim ortalamalarına gerilemesi bekleniyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz