Alaplı MYO'dan Çanakkale çıkarması

Alaplı MYO'dan Çanakkale çıkarması
30 Nisan 2018 Pazartesi 13:41

Yenihaber

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu Öğrencileri Çanakkale’ye gezi düzenlendi.

27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilen gezide gençler, vatan uğruna şehit düşen askerlerin her karışında izlerinin bulunduğu Çanakkale’yi gezerken duygu dolu anlar yaşadı.

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Alaplı Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen “Kırsalın Yıldızları Engelleri Spor ile Aşıyor” projesi kapsamında Çanakkale gezisi düzenlendiği bildirildi. Özel rehberler eşliğinde Çanakkale’deki şehitlikleri gezdi. Ardından kanlı savaşlara sahne olan ve 250 bin şehidin inançla vatan için toprağa düştüğü Conkbayır, Anafartalar, Seddülbahir, Alçıtepe, Kilitbahir gibi önemli savaş noktaları gezildi. Çanakkale’de tarih yazan şehitlikte duygu dolu anlar yaşayan gençler, şehitlerin mezarı başında dualar etti.yapılan Çanakkale gezisi ile BEÜ Alaplı Meslek Yüksekokulu’ndan Öğrencileri geziyle ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Okulumuz Engelli Gençler ve Spor Topluluğu Gençler Çanakkale gezisi gerçekleştirdi. Okulumuzun projesi olan ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen Kırsalın Yıldızları Engelleri Spor ile Aşıyor projesi kapsamında Engelli Gençler Okulumuz, Spor Topluluğu Gençleri, Akademik ve İdari Personel, Öğretim Görevlisi Ömer Dereli koordinatörlüğünde 40 kişi ile 27-28 Nisan 2018 tarihlerinde Çanakkale İlimize seyahat gerçekleştirmişlerdir.”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz