Alaplı’da 5 bin kişi iftarda buluştu

Alaplı’da 5 bin kişi iftarda buluştu
11 Haziran 2018 Pazartesi 17:32

İHA

Zonguldak’ın Alaplı İlçesi Belediyesi Kadir Gecesi’nde yaklaşık 5 bin kişiyi iftarda buluşturdu.

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Belediyesi tarafından Kadir Gecesinde sahil parkta kurulan iftar sofrasında 5 bin kişi iftarını açarak dua etti. Belediye tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kadir Gecesi iftar programına bu yıl 5 bin kişi katıldı. Kuran-ı Kerim ve yapılan duanın ardından okunan ezanla birlikte binlerce kişi aynı anda oruçlarını açtı.

İftar sofralarını tek, tek gezerek vatandaşların Kadir Gecesini kutlayan Belediye Başkanı Nuri Tekin, yaptığı konuşmada, Ramazan ayının bin geceden daha hayırlı olarak nitelendirilen Kadir Gecesi'nde yan yana iftar yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Kadir gecesinde sahil parkta kurduğumuz iftar sofrasında binlerce insan aynı sofrada iftarlarını açması birlik ve beraberliğin güzel bir örneği olduğunu belirten eden Tekin, “Bugün Yüce Rabbime Kadir Gecesi’ne bizleri ulaştırdığı için ne kadar şükür etsek azdır. Ramazan Bayramı’nı da aynı şekilde huzurlu bir şekilde ulaştırmayı yine Allah bizlere sizler nasip etsin inşallah. Bu mübarek gecede binlerce Alaplılı aynı sofrada iftarlarını açtı. Alaplı halkı her şeyin en iyisine laiktir. Davetimize katılan herkese sonsuz teşekkür ediyorum.”

İftar programına, “Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Fuat Gençer, Gümeli Belde Belediye Başkanı Ahmet Saydam, Gülüç Belde Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, eski Ereğli Belediyesi Başkanı Halil Posbıyık, daire Müdürleri, CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi Milletvekili adayları, Sivil Toplum Kuruluşlarını Başkan ve yöneticileri, Gaziler ve şehit yakınları katıldı.

İftar sonrası Kadir Gecesi münasebetiyle düzenlenen programda Kur’an-ı Kerim okundu, ilahiler seslendirildi ve dualar yapıldı.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz