Alaplılı Fırat Arslan 4'üncü kez Dünya Şampiyonu oldu

Alaplılı Fırat Arslan 4'üncü kez Dünya Şampiyonu oldu
25 Eylül 2018 Salı 14:35

YENİHABER

Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Alaplılı Fırat Arslan'ın, İstanbul’da yaptığı maçta, Tanzanyalı rakibi Pascal Ndomba’yı nakavt ederek, altın kemeri korumayı başardı. Maçın bitiş düdüğünün ardından Alaplı’dan maçı izlemeye giden Alaplılı İş adamı Timur Arslan’ın canlı yayınında; Alaplı, Kdz.Ereğli ve Zonguldaklı hemşerilerine de selam gönderdi. Arslan ayrıca; “En yakın zamanda Alaplı’da ki akrabalarımın yanına ziyarete bulunacağım. Ayrıca babamın Alaplı da bulunan mezarına da ziyaret edeceğim.”dedi.

 

Haber Merkezi - Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Alaplılı Fırat Arslan, rekorlarına bir yenisini ekleyerek dördüncü kez dünya şampiyonu oldu ve 15. kez altın kemerini kazandı. Türk boksör Fırat Arslan, Almanya’nın Karlsruhe kentinde Arjantinli Pablo Mathias Magroni’ye karşı dünya şampiyonluğu için yumruk salladı. Son derece güçlü yumrukları ile ün salan rakip kazandığı 19 maçın 15’ini nakavtla sonlandırdığı için tam bir nakavt makinesi olarak biliniyordu. Karşılaşma rakibin sporcumuza ard, adra vurduğu sert yumruklarla başladı. İlk saniyeleri rakibini analiz etmekle geçiren Fırat Arslan, henüz ilk dakikada yakaladığı bir açığı iyi değerlendirerek, rakibinin çenesine vurduğu bir yumruk ile nakavt etti. Maç sonunda açıklama yapan Fırat Arslan, rakibinin tehlikeli bir sporcu olduğunu vurgulayarak, "Zaten daha önceden videolarını izlemiştim ve nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğumu biliyordum. Maça çıktık bana vurduğu yumrukların gücünü görünce anladım ki, erken davranan ve nakavt eten kazanacak. Karşılaşmanın hemen başında yakaladığım bir açığı iyi değerlendirerek rakibimi yere indirdim" dedi.

Çok sayıda Türk seyircinin de doldurduğu stadyumda Fırat, ringe çıkış müziği olarak kullandığı Dombra yerine başka bir müzik çalınca ringe çıkmadı ve Dombra şarkısını çalıncaya kadar bekledi. Bir süre sonra istediği müziğin çalınmasıyla Türk bayrakları eşliğinde ringe yürüdü. Okan Yavuz: "İstediğimiz sonuca ulaştık"

Fırat Arslan’ın menajeri ve Malik Promotion’un patronu Okan Yavuz, sonuçtan memnun olduklarını belirterek, "Bu galibiyet bizim elimizi güçlendirdi. Önümüzdeki aylarda büyük federasyonların kemerlerinden birisi için dünya şampiyonluk maçı daha yapmayı planlıyoruz. Şu an için görüşmelerimiz iyi gidiyor. İlerleyen dönemde gelişmeleri tüm sporseverlere duyuracağız" şeklinde konuştu. Fırat Arslan’ın ekip sorumlusu Duran Hayvalı, büyük fedakarlıklarla bu müsabakaya çıktıklarını söyleyerek, "Gece gündüz hiç durmadık çalıştık. Bir aydır oruçlu, oruçlu koşturduk. Öyle zaman oldu ki iftarımızı bile evimizde yapamadık. Çalıştık çabaladık ve çok şükür büyük bir zafere imza attık. Şu an tüm yorgunluğumuz gitti ve zaferin tadını çıkarıyoruz" ifadelerini kullandı. Basın danışmanı Vedat Alyaz, ise son anda rakip değişikliğinin müsabakayı zora soktuğunu vurgulayarak, "Karşılaşmaya sayılı günler kala eski rakibimize vize sorunu çıkarıldı. Böylesine önemli bir müsabakada rakibe vize sorunu çıkarmasına anlam veremiyorum. Dünya şampiyonluğu gibi bir karşılaşmada boksörün vize engeline takılması akıl alır bir şey değildir. Bu dünyada sporun gelişmesini engelleyecek bir hamledir. Nerelerde vize sorunları çıkarıldığı konusunda yorum yapmayacağım ancak son dönemlerde Almanya’nın çok sayıda sporcuya vize engeli çıkarması doğru değildir ve bunu bir an önce düzeltilmesi gereklidir" dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz