Alaplılı Simitçiden "Karaoke Mikrofonlu" pazarlama taktiği

Alaplılı Simitçiden "Karaoke Mikrofonlu" pazarlama taktiği
11 Temmuz 2018 Çarşamba 15:18

FEDAİ KAÇAR

Haber merkezi - Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde seyyar simit saten Ali Turan (40) müşterilerine hoparlörlü karaoke mikrofonla seslenerek simit satıyor.
Turan, 1 yıl önce simit satışlarının düşmesi üzerine satışları arttırmak amacıyla internette görerek satın aldığı karaoke mikrofonla müşterilerine  "taze simit" diye seslenerek müzik yayını yapmaya başladı.

Günde ortalama 80 simit satan Turan, karaoke mikrofon sayesinde günde150 simit satarak kazancını büyük oranda arttırdı.

Turan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 yıldır mikrofonla simit satıyorum. Daha mikrofon yokken günlük 80 adet simit satıyordum. Satışları arttırmak için internette gördüğüm karaoke mikrofonu satın alarak satış yapmaya başladım. Günde 150- 200 arasına simit satmaya başladım. Müzikte çalıyorum, eğleniyorum ve simit'imi satıyorum. Müşterilerde çok memnun. Çok eğlenceli buluyorlar. Teknolojiye ayak uydurduğumu söyleyenlerde var. Ben çok memnunum."

Kent sakinlerinde Fedai Kaçar, simitçi teknolojiye güzel ayak uydurduğunu belirterek, "Simitçiyi tebrik ediyorum. Satış yapmak için güzel bir taktik bulmuş. Bana çok eğlenceli geldi. Kendisini tebrik ediyor bol kazançlar diliyorum." dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz