Alaplılı pehlivanlar Kırkpınar’a hazırlanıyor

Alaplılı pehlivanlar Kırkpınar’a hazırlanıyor
30 Haziran 2018 Cumartesi 15:57

İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, Alaplı Aktif Gençlik Spor Kulübü yağlı güreşçileri, 657.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesi hazırlıklarını Alaplı er meydanında sürdürüyor.

13-15 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine hazırlanan Alaplı Aktif ve Gençlik Spor Kulübü Yağlı Güreş takımı, günde çift antrenman yaparak hazırlıklarını sürdürüyor.

Yağlı güreşçi Resul Yılmaz, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine hazırlanmak için günde çift antrenman yaparak hazırlandıklarını söyledi.

Sıcak havaya rağmen zaman, zaman zorluk yaşadıklarını ifade eden Yılmaz, "Sıcaklığı altında haftada 4 gün günde çift antrenman yaparak Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşlerine müsabakalara hazırlanıyoruz.Sıcakta yağlanarak güreş tutmak zor oluyor. Ama bu sıcaklığa alışmamız lazım. Sıcaklığa alışık olmayan pehlivan hiçbir zaman galip gelemez. Önümüz de Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri var. İnşallah Kırkpınar’dan ne iyi derece alarak Alaplı’ya döneceğiz" dedi.

Alaplı Aktif Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Uğuz, da, 13 -15 Temmuz tarihleri arasından düzenlenecek olan 657. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerine hazırlandıklarını belirterek, gündüzleri denizde kumsalda koşarak öğleden sonrada çayırda yağlı güreş yaparak çalışmalarımız sürdürüyoruz. 20 güreşçiyle Kırkpınar’a katılacağız. Hedefimiz Alaplı’ya madalya kazanarak dönmek.Yalı Güreşleri büyük destekleri olan Başta Belediye Başkanımız Nuri Tekin, Güreş ağamız Burhan Alper olmak üzere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz