Anne karnında en net anı (foto galeri)

Anne karnında en net anı  (foto galeri)
27 Eylül 2017 Çarşamba 10:00

Fedai KAÇAR / Yenihaber (Özel)

Bu ultrason ile bebeğinizin gerçeğe çok yakın görüntülerini elde edebilirsiniz.

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Özel Anadolu Hastanesine getirtilen Renkli Ultrason, anne ve baba adaylarının adeta gözdesi oldu. Bu cihaz ile bebek daha birkaç aylıkken renkli ve çok kaliteli görüntü ve fotoğraf elde edilebiliyor.

Haber Merkezi -  Karadeniz Ereğli Özel Anadolu Hastanesi, hekim kadrosu kadar tıp dünyasındaki son teknolojileri bünyesine katmaya devam ediyor. Kısa süre önce hastanede hizmet vermeye başlayan Renkli Ultrason, görüntü kalitesi ve netlik açısında ilçede bir ilk olarak nitelendirilirken, Kadın Hastalıkları ve Doğum doktorları cihazın özellikleri ve anne adaylarının ilk tepkileriyle ilgili gazetemize açıklamada bulundu.

OLUMLU ve OLUMSUZ DURUMLAR ANINDA TEŞHİS EDİLİYOR

Gazetemizin Haber Müdürü Fedai Kaçar’a cihaz hakkında bilgi veren doktorlardan Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Op. Dr. Emin Damgacı: “Cihazın en büyük özelliği çocuğun yüzünü olduğu gibi göstermesidir. Bu durumda da dudak ve damak yarığı gibi olumsuzlukları daha rahat teşhis etmemizi kolaylaştırmaktadır. Yine boynunda kordon olup- olmadığı daha dört boyutlu görüntüde daha iyi görülüyor. Bu cihazın kalitesi normal ultrasonlara göre çok daha yüksek olduğu için daha kaliteli görüntü ve fotoğraf alıyoruz. Anne ve baba adayları çocuğu bu şekilde görünce daha çok bağlanıyorlar, aralarındaki bağ daha bir yükselmiş oluyor.Yapılan araştırmalarda bu bağın yükseldiğini göstermektedir” dedi.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü Op. Dr. Suat Doğan da, şunları aktardı: “Detaylı ultrasonda bebeğin sırt bölgesi ve vücudundaki diğer gelişimleri, ya da aksaklıkları kısa sürede ve net teşhis ile görmek daha önemlidir. Görsellik açısından her bebeğin yüzlerinin doğum öncesi çok net bir şekilde fotoğraflamaları, yüz anomalilerinde, bebeğin gözünde, yüzünde ve diğer dış organlarında herhangi bir sakatlık var mı, yok mu? Sorularına yanıt ararken önemli bir görüntüleme yöntemidir. Rutin anne adaylarının hepsine bu cihazda bakıyoruz. Bebeklerini bu denli net görünce çok heyecanlandıklarını ve mutlu olduklarını gözlemliyoruz.”       

Yorumlar
  • Didem
    27 Eylül 2017 Çarşamba 10:15

    cok ilginç ileride bebeklerle anne karnında daha net iletişim kurulabilir böylece bebekler daha erken konuşmayı sökebilirler tek-no-lo-jiiiiiii

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz