Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları sergileniyor

Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları sergileniyor
10 Kasım 2018 Cumartesi 16:17

Fedai KAÇAR

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Karadeniz Ereğli Şubesi tarafından organize edilen sergide, Atatürk’ün daha önce hiç bilinmeyen onlarca fotoğrafı yer aldı.

Haber Merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği Şubesi tarafından 10 Kasım 2018 Cumartesi, Alemdar Müze Gemisi’nde açılışı gerçekleştirilen “Atatürk’ün bilinmeyen Fotoğraflar Sergisi”ne Ereğlililerin ilgisi yoğun oldu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Kdz. Ereğli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Arslan, gazetemize şu bilgileri verdi:  

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün aramızdan ayrılışının 80’inci yılı münasebetiyle O’na olan bağlılığımızı ve saygımızı bir nebze olsun ifade edebilmek adına, Alemdar Gemisinde bu ruhu yaşatmak istedik. Sergimizde, Atatürk’ün bilinmeyen fotoğrafları mevcuttur. Atatürk 'Bilinmeyen Fotoğraflar Sergisi'ni şube olarak dizayn ettik. Büyük bir devrimci,  ömrünün büyük bölümünü savaşlarda geçirmiş, tam bağımsız bir ülke kurmak için gecesini gündüzüne katan, özlemle yad ettiğimiz aziz hatırası önünde, Aziz Atatürk’ün hatırası önünde saygıyla, sevgiyle, minnetle eğiliyoruz. Bizler dernekler olarak kısıtlı maddi imkanlar doğrultusunda, üyelerimizin destekleri ile etkinlikler gerçekleştiriyoruz.

Bu sergiyi açmamızda bize büyük desteği olan değerli büyüğümüz İş adamı sevgili Erol Çivici’ye teşekkür ediyorum. Bu projeyi çok sahiplendi. Burada, şiir dinletisi de yapılacaktı. Ancak Hakkari’den gelen şehit haberleri üzerine iptal ettik. Mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit sayımız 7, yaralı sayımızda 25 olarak açıklanmış. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza da şifalar diliyorum.

Ayrıca, bu sergideki fotoğrafları bütün okullarımızda bir hafta sergilemek istiyoruz.  Ereğli halkının da görmesini istiyoruz. Hava çok güzel. İlgi de fazla. Sergimiz, 11 Kasım Pazar, 17.00'a kadar açık kalacak. Atatürk’ün, 35 bilinmeyen fotoğrafı sergileniyor.”    

ÖĞRETMEN ADAYI KAHRAMAN: YETİŞTİRECEĞİM ÖĞRENCİLERİME…

Sergiyi gezen, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi, Ereğli Eğitim Fakültesi okul öncesi öğretmen adayı Gülsüm Kahraman, sergiye özel açılan anı defterine şunları yazdı:

“Atam ileride yetiştireceğim tüm öğrencilerime senin fikir ve düşüncelerini açıklayacağım. Akılcı ve mantıkçı öğrenciler yetiştireceğim.

Sen rahat uyu. Bu gençlik ve gelecek yeni nesiller senin izinde.”  

Yorumlar
  • Zeynep
    10 Kasım 2018 Cumartesi 16:45

    çok güzel ancak yıllardır bu fotoğraflar nerdeydi ve nasıl ortaya çıkarıldı, merak edilir

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz