BÖLGENİN EN YENİ HASTANESİ YAKINDA FAALİYETTE...

BÖLGENİN EN YENİ HASTANESİ YAKINDA FAALİYETTE...
7 Şubat 2018 Çarşamba 17:03

Timuçin ÖZAT/Yenihaber-Özel

Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği Yönetim Kurulu tarafından Echomar Hastanesi Başhekimi Nevzat Çimenoğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu’ya gerçekleştirilen ziyarette, yapımı tamamlanan yeni hastane tanıtıldı. Son teknolojik imkanlarla donatılan Avrupa standartlarındaki hastanenin, cihazlarla birlikte yatırım maliyeti ise, on milyonlarca Türk lirası…

Haber Merkezi -  Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, kısa adı EVEDER olan Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Şenay, beraberindeki derneğin genel sekreteri Kenan Özbayrak ve lokal müdürü Kemal Turan ile birlikte Echomar hastanesi yönetimine nezaket ziyaretinde bulundular.

06 Şubat 2018 Salı, saat 14:00’da önce Başhekim Dr. Nevzat Çimenoğlu’na yapılan ziyarette, yapımı büyük ölçüde tamamlanan 7 katlı hastanenin Karadeniz Ereğli’deki ihtiyacı önemli ölçüde karşılayacağını belirten EVEDER Başkanı Şenay; “Faaliyetlerinizi dernek olarak takip ediyoruz. Tamamlanan modern hastane binasını yerinde görmek açısından ziyaretimizi gerçekleştirdik. İlçemiz ve bölgemiz bakımından önemli olan bir yatırımdır. Artan nüfusa bağlı olarak sağlık ihtiyaçları da artıyor. Özellikle anjiyo ve yoğun bakım üniteleri konusunda mevcut hastanelerde zaman zaman yer sıkıntısı yaşanıyordu. Bu hastane ile bu sorunun büyük bölümünün giderileceğini düşünüyorum. Artık hastalar yer sıkıntısından dolayı şehir dışına sevk edilmek zorunda da kalmaz. Hastanenin ilçe merkezinde olması da bir avantajdır. Böyle bir yatırımı şehrimize kazandırdığınız için yönetim kurulum adına teşekkür ederek, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.    

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Echomar Başhekimi Çimenoğlu, EVEDER yönetimine, inşası yaklaşık bir buçuk yılda tamamlanan yeni hastane binasını gezdirerek detaylı şekilde tanıttı. 

“BİR AY SONRA HİZMET VERMEYE BAŞLAYACAK”

Bina inşaatının ve tıbbi donanımların büyük ölçüde tamamlandığı, Sağlık Bakanlığı’ndan gerekli izinlerin alınarak, prosedürlerin tam olarak yerine getirildiğini kaydeden Başhekim Nevzat Çimenoğlu, tüm bölümleri gezdirerek şu bilgileri verdi: “Yeni binamız küçük işlemlerin dışında tamamen bitti sayılır. Planlamamıza göre, yaklaşık bir ay sonra yeni binada hizmet vermeye başlayacağız. Mevcut hastane binamızla bağlantılı olacak. O bağlantı yolu da önümüzdeki günlerde açılacak. Her odada tek yatak bulunuyor ve ilk etap olarak 75 yataklı şekilde hizmet vereceğiz. Sağlık Bakanlığı yatak sayısının yüzde otuzu kadar yoğun bakım ünitesine müsaade ediyor. Bu duruma bağlı olarak 23 yoğun bakım ünitemiz var. Faaliyete girdikten bir süre sonra yatak sayımızı 100’e çıkaracağız. Böylece yoğun bakım ünite sayımızda 30’a çıkarılacaktır. Odalarımızın boyutları değişken, isteğe bağlı olarak çok büyük ve orta boyutta odalarımız mevcut. Şuan da faaliyette olan hastane binamızdaki bölümleri bu binamıza taşıyacağız. Orada da bazı bölümler hizmet vermeye devam edecek. Ancak asıl kapsamlı burası olacak. Diğer hastane ile bağlantı koridoru oluşturulacak.”

KAT YERLEŞİM PLANI

EVEDER Başkanı Şenay ve yönetim kurulu üyelerine 7 katı gezdirerek tanıtan Başhekim Çimenoğlu, kat yerleşim planını şu şekilde sıraladı: “Acil ve Doğumhane Laboratuarlar kat:0,  Yoğun Bakımlar kat:1, Dahiliye Servisi kat:2, Cerrahi Servisleri kat:3 ve kat:4, Kadın Doğum Çocuk Hasta Servisi kat:5, yemekhane, eczane ve ofisler kat:6 ve  ameliyathane – anjiyo hizmetleri 7’inci katta yer almaktadır. Binamızın gerek içerisinde, gerek dışarısında, tıbbi cihazlardan dinlenme odalarına kadar tüm bölümler Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterlerde oluşturulmuştur.    

MALİYETİ 25 MİLYON TL.

Yeni hastaneyi gezen EVEDER üyeleri ardından Başhekim Çimenoğlu ile birlikte Echomar Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Alp Demir Zorlu’yu makamında ziyaret etti. Yeni hastane binasının birkaç hafta sonra faaliyete geçirileceğini kaydeden Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu, hastane binasının cihazlarla birlikte yaklaşık 25 milyon Türk Lirasını mal olduğunu söyledi.

Zorlu ayrıca, nazik ziyaretlerinden dolayı EVEDER Başkanı Bahattin Şenay,  EVEDER Genel Sekreteri Kenan Özbayrak ile EVEDER Lokal Müdürü Kemal Turan’a teşekkür etti. EVEDER Başkanı Şenay, yeni hastane binası hakkında detaylı bilgiye sahip olduklarını aktararak, vakit ayırarak hastaneyi gezdiren ve tanıtan Başhekim Çimenoğlu ve bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu’ya teşekkürlerini sundu.

Ziyaret 1 saatin ardından sona erdi.

Yorumlar
  • Akiff
    7 Şubat 2018 Çarşamba 17:34

    HASTANE KONUSUNDA SIKINTILAR VARDI. BİR AKRABAN YOĞUN BAKIMLAR DOLU OLDUĞUNDAN DÜZCE YE SEVK EDİLMİŞTİ DURUMU DA AĞIRDI

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz