BABADAN OĞUL’A GELEN HİZMET AŞKI

BABADAN OĞUL’A GELEN HİZMET AŞKI
2 Aralık 2018 Pazar 14:19

HASAN HAŞIL

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, Kılçak Köyünde muhtar olarak görev yaptığı 1970 ve 80’li yıllarda su, yol ve elektrik gibi önemli hizmetlerde bulunan bir süre önce yaşamını yitiren Hocaoğlu Hacı Mehmet Uysal’ın oğlu Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Kılçak Köyü Muhtarı Ahmet Uysal, babasının hizmet aşkı ile görevini sürdürüyor. Köyüne ve mahallelerine devlet millet işbirliği ile büyük hizmetler kazandıran Uysal, şimdide tüm masraflarını devletin üstlendiği köyündeki tüm elektrik hatlarını yenileme çalışmasına imza attı.

Haber Merkezi - Alaplı ilçesine bağlı Kılçak Köyünde 1970'li yıllarda köye gelen elektrik ve direklerin vatandaşın kazmasına dair alınan kararlarda imzası bulunan ve köyüne çok büyük hizmetlerde bulunan eski Kılçak Köyü Muhtarı Merhum Hocaoğlu Hacı Mehmet Uysal’ın oğlu Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Kılçak Köyü Muhtarı Ahmet Uysal da babasının yolundan aynı hizmet aşkı ile yoluna devam ediyor. Yıllar önce köye gelen elektrik direklerin yenilenmesi için gayret gösteren Uysal, işçilik, malzeme ve evlere bağlantısına kadar tüm giderlerini devletin üstlendiği tüm elektrik hatlarını yenileme çalışmalarına da imza attı.

İhaleyi alan MET Enerji Firmasının çalışmalara başladığını belirten Alaplı Muhtarlar Derneği Başkanı ve aynı zamanda Kılçak Köyü Muhtarı Ahmet Uysal,” 1970’li yıllarda köye ilk gelen elektrikler ve göllerin vatandaşın kazması gerektiğine yönelik rahmetli babamın muhtarlığında elektrikler ile ilgili kararları nasip, Rahmetli babam yol,su elektrik,konusunda çok hizmet etmişti. Bende onun yolundan hizmetlerime devam ediyorum. Köyümüzdeki elektrik hatları yıllar sonra yenileniyor. Köyümüzün tamamında ağaç direkler ve telleri aplik(kapalı kablo) kullanılarak tamamı işçilik malzeme ve evlere bağlantısına kadar tüm giderler devletimize ait olarak yenilenecek. İhaleyi alan Met enerji firmasına, emeği geçen Kaymakamımız Saim Eskioğlu’na milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca köyümden,geçmişten bugüne kadar köye yapılan hizmetlerde maddi ve manevi emeği katkısı bulunan ve ebediyete intikal etmiş olan azalarımız, muhtarlarımız ve köy sakinlerimize Allah'tan rahmet,sağ olanlara da sağlıklı bir yaşam diliyorum. Allah razı olsun. Babamın hizmet aşkı ile yola devam inşallah” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz