BAĞLANTI YOLU SÜRÜCÜLERİN İÇİNİ DARALTIYOR

BAĞLANTI YOLU SÜRÜCÜLERİN İÇİNİ DARALTIYOR
21 Aralık 2017 Perşembe 17:59

Fedai KAÇAR/Yenihaber

Zonguldak’ın Ereğli, Alaplı ve Devrek ilçelerinin, bağlantı yolunun bazı kesimlerinin standartlara göre çok dar olması kaza riskini artırıyor. Üstelik kaza açısında sabıkalı olan bu yolda ölümlü ve yaralanmalı kazalar yaşanmıştı.

Haber merkezi - İlçeleri birbirine bağlayan üzerinde belde ve köylerin olduğu Karadeniz Ereğli- Alaplı – Kaptaş – Ormanlı ve Devrek bağlantı yolunun bazı kesimlerinde neredeyse tek aracın anca sığacağı şekilde daralan yol ve tehlikeli virajlar sürücüleri zorluyor.

Gazetemizin whatsApp ihbar hattına sürücüler tarafından gönderilen fotoğraflarda yolda seyir eden karayollarına ait kamyonun yolu kapladığı, arkadan ve karşıdan gelecek araçların geçmesinin mümkün olmadığı görülüyor. Bağlantı yolunun kilometrelerce kısmı bu şekilde ilerlerken, gazetemize atılan diğer fotoğraf karesinde de başka bir kamyonun yine yolu kapladığı gözlemleniyor.

Yetkililere seslenen sürücüler, geçmiş yıllarda ölümlü ve yaralanmalı trafik kazalarının meydana geldiği Ereğli-Alaplı-Kaptaş-Ormanlı-Devrek bağlantı yoluyla ilgili şimdiye kadar neden somut bir adım atılmadığını, neyin beklendiğini sorarak, riskli olan kesimlerin en kısa sürede iki aracın geçeceği şekilde genişletilmesi çağrısında bulundular.

Öte yandan, bağlantı yolunun karayolları sahasında olmasına rağmen, karayolları standartlarının altında olduğu öğrenildi.

Sosyal medyada da paylaşılan bu fotoğrafların ardından onlarca kişi konuyla ilgili problem ve kaza riski ile karşılaştıklarını, bağlantı yolu olmasından dolayı işlek bir mevkii olduğunun notunu düşerek, yetkililere seslendiler.

Yorumlar
  • Galip
    22 Aralık 2017 Cuma 17:10

    nihayet bu yolu haber yapan oldu. Çok kazalar olan bir yol burası düzenleme şart

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz