BAHARI BEKLERKEN…(Foto galeri)

BAHARI BEKLERKEN…(Foto galeri)
23 Nisan 2017 Pazar 13:39

Yenihaber

Alaplı, Ereğli ve Zonguldak’ın yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı şaşırtırken Alaplı’nın bazı kesimlerinde kar kalınlığı 15 ila 25 santim arasında değişiyor.

Haber merkezi – Çetin geçen kış mevsiminin etkisi ilkbaharın ortasında bile devam ediyor. 23 Nisan Pazar günü Alaplı, Kdz. Ereğli ve Zonguldak’ın yüksek kesimleri beyaza büründü. Kent merkezleri, kıyıya yakın ve alçak yerlerde neredeyse aralıksız şekilde etkili olan yağmur, iç kesimlerin yükseklerinde kara dönüştü.

Alaplı’nın özellikle Gümeli beldesinin yüksekleri, Aydınyayla köyün, Karadeniz Ereğli’nin Akköy köyü İbrahimce mahallesinde kar kalınlığı yer yer 25 santime ulaştığı gelen haberler arasında yer alıyor. Bölgedeki vatandaşlar sosyal medya üzerinden fotoğraf ve videolar paylaşıyor.

Akköy köyü İbrahimce mahallesinde ikamet eden vatandaşlardan Mehmet Kurtal, bölgede kışın çetin geçtiğini ancak ilk baharda ilk defa bu denli kar olduğunu belirterek; “Her mevsim güzel olur ama bulunduğum yerde 23 Nisan biraz ağır oldu. Mart ve Nisan aylarında kar yağışları olmuştu. Ancak geceden beri aralıksız bir yağış var. Bu kadar kar bu mevsimde ne zaman birikmişti hatırlamıyorum. Umarım kar durduktan sonra kuvvetli ayaz olmaz. Yoksa fındık başta olmak üzere tarım ürünlerinde zararlar olur” dedi.

23 Nisan Pazar günü yüksek kesimlerde 0 dereceye düşen sıcaklık kıyı kesimlerde de 4 ila 6 derece arasında değişti. Yağışların yeni haftada etkisini kaybetmesi ve özellikle gündüz sıcaklıklarının kademeli olarak 7 ila 12 derece arasında artarak mevsim ortalamalarına ulaşması bekleniyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz