BATI KARADENİZ ROMANLAR DERNEĞİNE İŞKUR SEMİNER VERDİ

BATI KARADENİZ ROMANLAR DERNEĞİNE İŞKUR SEMİNER VERDİ
7 Haziran 2017 Çarşamba 15:28

FEDAİ KAÇAR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Program Otoritesi tarafından açılan ‘Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı' kapsamında Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen RAKKAS projesinin faaliyetleri devam ediyor.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü Zonguldak Çalışma ve İş Kurumu Kdz. Ereğli İşkur Hizmet Merkezi tarafından RAKKAS projesi kapsamında düzenlenen 2. grup 2. kademe okuma yazma kursuna devam eden 15 kursiyere Kayabaşı Alemdar Ortaokulunda "iş arama becerileri" semineri verildi.

Semineri veren İş ve Meslek Danışmanı Bora Baykan "kursiyerlerin işe girme konusunda istekli olduklarını, işe girmede kendini tanıma ve geliştirmenin önemli olduğunu" dile getirdi.

Seminerde, Batı Karadeniz Romanlar Derneği Başkanı Kazım Adak, Proje Koordinatörü Dr. Hasibe Özgümüş, Proje Asistanı Semiha Yazıcı da hazır bulundu.

RAKKAS projesi kapsamında açılan klarnet kursu eğitimlerine de devam edilmektedir.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz