BAYRAĞINI ALAN GELDİ...

BAYRAĞINI ALAN GELDİ...
16 Temmuz 2017 Pazar 11:55

Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, FETÖ/PDY terör örgütünün darbe girişimin yıl dönümü nedeniyle düzenlenen Demokrasi ve Milli Birlik günü yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.

Karadeniz Ereğli'de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşü, bir yıl önce darbe girişimi sırasında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir’in adının verildiği bulvar üzerinde başladı. Ellerine Türk bayrakları alan binlerce kişi tekbir sesleri ile Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin kısa filmlerin izlendiği programda konuşan Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, darbe girişiminin Cumhurbaşkanının sokağa çıkma çağrısına uyan milletin dik duruşu ile önlendiğini söyledi. Uysal darbecilerin milletin sala seslerini sadece kulaklarını ile dinlediğini zannedip yürekleri ile dinlediğini unuttukları için başarılı olamadığını ifade ederken, bugünden itibaren ülkenin muasır medeniyetler seviyesine çıkması için çalışmaya and içilmesi gerektiğini dile getirdi.

Atatürk anıtı önünde toplanan binlerce kişi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’dan canlı yayın ile yaptığı konuşmayı izleyerek, gecenin ilerleyen saatlerine kadar demokrasi nötebi tuttu. Alanda toplananlar gce yarısından sonra ve sabaha yakın saatlerde ayrılmaya başladı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz