BAYRAM TATİLİNDE YURTTA HAVA

BAYRAM TATİLİNDE YURTTA HAVA
24 Haziran 2017 Cumartesi 13:36

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Ramazan Bayramında yurt genelinde yağış beklenmiyor. Sıcaklıklarında mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği açıklandı.

Haber merkezi – Son günlerde normallerin üzerine çıkan sıcaklıkların bayramda da yurt genelinde ortalamaların üzerinde olacağı kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Ramazan Bayramı tatili süresince (24 Haziran Cumartesi ile 27 Haziran Salı günleri) Yurdumuzun kuzey kesimlerinin yüksek basınç merkezinin, güney kesimlerinin ise Basra Alçak basıncının etkisinde kalacağı tahmin edildiğinden Yurdumuzda yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının bayram tatili süresince artmaya devam edeceği ve ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 - 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bayram tatili süresince bazı merkezlerimizdeki en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara, İstanbul ve Afyonkarahisar’da 30 – 33, İzmir, Aydın, Manisa, Adana ve Antalya’da 35 – 39, Bolu, Zonguldak, Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 25 – 30, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 3942 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.”

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz