BAYRAMDA BİRÇOK BÖLGE ISLANACAK

BAYRAMDA BİRÇOK BÖLGE ISLANACAK
13 Haziran 2018 Çarşamba 13:30

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Ramazan Bayramında; güneydoğu kesimler dışında ülkemizin büyük bölümünün yağışlı sistemin etkisinde kalacağı ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Cuma günü yağışla birlikte azalarak mevsim normallerine inmesi bekleniyor.

Haber Merkezi - Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) verilerine göre, gök gürültülü sağanak geçişlerinin iç kesimler ağırlıklı olmak üzere Güneydoğu Anadolu Bölgesi dışında yurt genelini etkilemesi bekleniyor. Bayramın özellikle ikinci ve üçüncü günü (Cumartesi-Pazar) daha geniş alanda beklenen sağanakların yer yer kuvvetli olacağı, hava sıcaklıklarının bayramın ilk gününden itibaren azalarak mevsim normallerine düşeceği kaydedildi.

Batı Karadeniz Bölümü’nün iç kesimlerinin bayram boyunca sağanak yağışların etkisinde kalması bekleniyor. Ancak bu yağışlar gün boyu değil, aralıklı ve kısa süreli etkili olacak. Kıyı kesimlerde ise bayramın ilk iki günü parçalı bulutlu bir havanın hakim olması bayramın ikinci günü hafif son günü ise daha etkili olmak üzere gök gürültülü sağanakların etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

Ankara'da; Ramazan Bayramı boyunca öğleden sonraları gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının Cuma günü 31 derece, Cumartesi ve Pazar günleri ise 26-28 derece olması bekleniyor.

İstanbul'da; Cuma günü yağış beklenmiyor. Cumartesi günü kısa süreli ve yerel, Pazar günü ise gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklığının; Cuma günü 32 derece, Cumartesi 31 derece olması beklenirken, Pazar günü 28 dereceye düşeceği tahmin ediliyor.

İzmir ve Antalya'da; Cuma günü yağış beklenmiyor. Hafta sonu ise iki ilimizde de gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor. En yüksek hava sıcaklıklarının Cuma ve Cumartesi günleri 31-34 derece beklenirken, Pazar günü 29-30 dereceye düşeceği tahmin ediliyor.

UYARI!

Ramazan Bayramında; tahmin edilen gök gürültülü sağanak yağışların kısa sürede ve yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuz şartlara karşı ilgililerin yayınlayacağımız meteorolojik tahmin ve erken uyarıları takip etmeleri ve buna göre tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz