BEÜ ÖĞRENCİLERİ “ENGELLERİ RENKLENDİRİYOR”

BEÜ ÖĞRENCİLERİ “ENGELLERİ RENKLENDİRİYOR”
22 Mayıs 2017 Pazartesi 17:21

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 3.Sınıf öğrencileri 13-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında, Zonguldak Uzun Mehmet İşitme Engelliler İlkokulun’nda “Engelleri Renklendiriyoruz” temalı Sosyal Sorumluluk Projesinde bir araya geldiler.

Haber merkezi - Danışmanlığını Öğr.Gör.Kayhan Kafalı’nın üstlendiği Sosyal Sorumluluk Projesi dersi kapsamında “Engelleri Renklendiriyoruz. Duymamak Engel Değildir. Aslında Hepimiz Aynı Dili Konuşuyoruz.” anlayışıyla hareket eden Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 3. sınıf öğrencileri, Muhammet Kürşat Acar, Mehmet Turgut Akmercan, Emre Kurtuluş, Damla Korkmaz, Hilal Sığmaz, Amine Erşan, Berrak Özdemir, Sevcan Çetin, Cansu Erdoğan, Orhan Bulut, Özlem Önver, Oğuzhan Ayaz, Hale Harlı ve Onur Darıcı, Zonguldak Uzun Mehmet İşitme Engelliler İlkokulu/Ortaokulu’nda öğrenim gören çocuklar için; Projenin ilk aşaması olarak ilk olarak 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü okulun iç merdivenlerini gündelik bilgiler, Tarih, Sosyal Bilgiler, Türkçe dersleri ve sağlıklı yaşama ait önemli bilgilerle donattılar.  Projenin ikinci aşamasında ise 15 Mayıs Pazartesi günü, burada öğrenim gören çocuklar için toplantı salonunda sessiz film gösterisinde bulunuldu. İşaret dili bilen bir öğrencimiz ise buradaki çocuklara projenin önemi hakkında bilgi vermeye çalıştı.

Çocukların büyük bir sevinç gösteriyle ve yakın ilgisiyle karşıladıkları, bu sosyal sorumluluk projesi toplu  fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz