BEÜ Ar-Ge proje pazarına yoğun ilgi

BEÜ Ar-Ge proje pazarına yoğun ilgi
27 Nisan 2017 Perşembe 19:44

Yenihaber

Bülent Ecevit Üniversitesi’nde 8 Mayıs 2017 Pazartesi günü dördüncüsü gerçekleştirilecek olan Ar-Ge Proje Pazarına Türkiye’nin her yerinden 200’ün üzerinde proje başvurusu yapıldı. Katılımın oldukça yoğun olduğu etkinlikte birinci olan projeye 10 bin TL ödül verilecek.

8 Mayıs tarihinde Bülent Ecevit Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan FARABİ 4. AR-GE ve İnovasyon proje pazarına özet gönderme süresi tamamlandı.

Yoğun ilginin olduğu proje pazarına gönderilen toplam 193 projeden 119’u etkinlik günü sunulmak üzere seçildi. Seçilen projelerden 26 tanesi ortaöğretim kategorisinde yer alan projeler olup, gençleri de bu etkinliğin bir parçası haline getirmek hedefleniyor. Proje Pazarında oldukça farklı ve yaratıcı projelerin yer aldığını belirten yetkililer bu yılki pazarda rekabetin de fazlaca hissedileceğini söyledi.

Bu yıl yapılan etkinlikte 30 farklı üniversite, 6 lise, 2 bilim merkezi ile 1 adet özel şirket poster sergileyecek. ASO Başkanı Nurettin Özdebir’in misafir konuşmacı olarak katılacağı proje pazarının finalinde ise birinci olan projeye 10 bin TL, ikinciye 5 bin, üçüncüye 3 bin, ortaöğretim kategorisinde ise birinciye bin, ikinciye 750 ve üçüncüye 500 TL ödül verilecek.

Bunun yanı sıra Zonguldak Valiliği tarafından da bir projeye 5 bin TL değerinde özel ödül verilecek.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz