BEÜ İlahiyat Fakültesi yeni binasının inşası başlıyor

BEÜ İlahiyat Fakültesi yeni binasının inşası başlıyor
30 Mayıs 2017 Salı 12:52

yenihaber

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) İlahiyat Fakültesi için yapılacak olan yeni eğitim binasının uygulama projesi tamamlandı. Eğitim komplesinin inşasına 2017 yılı içerisinde başlanması planlanıyor.

Projenin ayrıntıları hakkında bilgi veren Yapı İşleri Daire Başkanı Burak Öz, Farabi Kampüsü içinde 2016 yılında yatırım programına alınan ve uygulama projesi yeni tamamlanan İlahiyat Fakültesi eğitim binasının 17.500 m2 lik öngörülen toplam inşaat alanının İlahiyat Fakültesi Derslikler, Ofisler ve Kütüphaneyi içerdiğini belirtti. Avam ve uygulama projesinin hazırlanması sürecinde İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Öğretim elemanlarını bilgilendirdiklerini ve onların görüşleri doğrultusunda düzeltmeler yaptıklarını ifade etti. Daire Başkanı Öz, tamamlanan uygulama projesinin onay için Kalkınma Bakanlığına gönderildiğini, yapım inşasına 2017 yılı içerisinde başlamayı planladıklarını belirtti.
Özer: “Uygulama Projesi tamamlandı. 2017’de yapım inşaatı başlıyor.”
İlahiyat Fakültesi Derslikler ve Ofisleri Binasının 2017 itibariyle yapımına başlamasını öngördüklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Özer: “Üniversitemiz bir taraftan kapasitesini artırırken diğer taraftan eğitim altyapısını güçlendirmek için yeni derslikleri hizmete almaya çalışmaktadır. Bu bağlamda İlahiyat Fakültemiz için de yeni bir eğitim binasını yapabilmek için Kalkınma Bakanlığı’ndan destek aldık ve yatırım bütçemize İlahiyat Fakültesi Derslikler ve Ofisler Projesini dahil ettik. Uygulama Projesi Mayıs 2017 itibariyle tamamlandı. Kalkınma Bakanlığı’ndan onay geldikten sonra yapım ihalesi yapılacak. İnşallah 2017 yılı içerisinde yapımına başlamış olacağız. Bu projenin bitmesi ve hizmete girmesiyle birlikte öğrenci ve akademisyenlerimizin çalışmaları için nitelikli bir yapı elde edilmiş olacak. Her geçen gün artan öğrenci sayımızı ve sürekli gelişip büyüyen üniversitemizin eğitim- öğretim alanında gelecekteki ihtiyaçlarına da cevap verecek olan İlahiyat Fakültesi Derslikler ve Ofis Binası projesinin en kısa zamanda tamamlanarak hizmete girmesi için büyük çaba sarf ediyoruz. Süreçte büyük emek veren çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz