BEYAZ MELEKLER 12 KASIM DÜZCE DEPREMİNİ UNUTMADI

BEYAZ MELEKLER 12 KASIM DÜZCE DEPREMİNİ UNUTMADI
12 Kasım 2017 Pazar 16:04

Fedai KAÇAR

Aden İşçileri Yardımlaşma Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği Bünyesinde Bulunan MAKUT Madenci Arama Kurtarma Timi Düzce Depreminde Hayatını kaybedenleri ve yararlanan depremzedeleri andı.

Dernek başkanı Muhammet AKYÜZ konuyla ilgili şunları söyledi; “Bundan 18 yıl önce 12 Kasım 1999 Cuma günü saat 18 : 57'de Düzce'de meydana gelen depremde 30 saniye içerisinde, 710 depremzede hayatını kaybetmiş ve 2.679 depremzede yaralanmıştı.Millet olarak yaşadığımız bu acı felaketin tekrarlanmamasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum. Bize düşen bu acı felaketi hiçbir zaman unutmamak ve bundan ders çıkarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 12 Kasım depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun,”dedi.

Akyüz; “Madenciler olarak depremlerde en tecrübeli kurtarma ekibi olduğumuz ,Dünya ve Türkiye kamuoyu olarak bilinmektedir.Geçmişte katıldığımız kurtarma faaliyetlerindeki başarılarımız da bunun  kanıtı olarak görülmektedir.

Dernek olarak İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığına sunmuş olduğumuz BEYAZ MELEKLERİ KANATLANDIRALIM adlı projemizin desteklenmesi biz madencileri onure etmiş ve projemize katılan madencileri bu konuda daha çok duyarlı hale getirmiştir.

Dünyanın en hazır kurtarma ekibi olarak görülen madencilerin sayılarının arttırılması da hem kömür üretimi hem de yaşanabilinecek doğal afetlerde kurtarma ekibinin hazır olması açısından gerekli olduğunu bir kez daha dile getirmek gerekmektedir.Madencilik kültürünün devamı ve her zaman hazır kurtarma ekibinin devamlılığı için bu şarttır.

Bu duygu ve düşünceler ile 12 Kasım 1999 yılında hayatını kaybeden depremzedeler ile Tüm Maden şehitlerini rahmet ile anıyoruz,Ruhları şad olsun.”dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz