BİLGEN, MHP'YE BAŞVURUSUNU YAPTI

BİLGEN, MHP'YE BAŞVURUSUNU YAPTI
5 Aralık 2018 Çarşamba 11:15

Fedai KAÇAR

AK Parti önceki dönem Gümeli Belde Başkanı ve Belediye Başkan adayı Şinasi Bilgen, Gümeli Belediye Başkanlığı için MHP Alaplı İlçe Başkanlığına aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Gümeli beldesinin önemi siyasi aktörlerinden biri olan ve daha önce Gümeli Belde Başkanı ve Belediye Başkan adayı olarak yer aldığı AK Parti'den istifa ederek MHP'ye katılan Şinasi Bilgen, Gümeli Belediye Başkanılığı aday adaylığı başvuru evraklarını MHP Alaplı İlçe Başkanı Serhat Sözer'e teslim etti. Şinasi Bilgen'in Gümeli Belediye Başkan Aday Adaylığı başvurusunda, MHP İl Başkan Yardımcısı Kaya Karatepe, İl Yönetim Kurulu Ğyeleri Soner Mıcık ve Mehmet Kamil Genceroğlu ile Alaplı Belediye Başkan Aday Adayı Ali Demir, İl Genel Meclisi Üyesi Aday Adayı Fuat Karaca ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

BİLGEN; “GÜMELİ SEVDAM İÇİN YOLA ÇIKTIM”

Gümeli Belediye Başkan Aday Adayı Şinasi Bilgen, MHP çatısı altında olmaktan mutlu olduğunu ifade ederek, aday adaylığının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bilgen burada yaptığı açıklamada; “150 yılı aşkın tarihi kültürüyle bozulmamış bir köy, 1992 yılından itibaren ise ilçe merkezine uzak bir belde olarak hayatını sürdüren bir halkız. Türk gelenek, görenekleriyle yaşamını sürdüren ve yapısını, düsturunu Bektaşilikten alan bu güzide halkın artık mağdur olma, ötelenme, geriye kalma gibi olumsuz durumlarının olmaması için, Gümeli sevdam için yola çıkıyorum. Hızla göç vererek nüfusu azalan beldemiz günden güne değerlerini kaybetmekte, fakirleşmektedir. Oysa doğal güzellikleri ülkemin en nadide yerlerinden olan bu beldemiz nesillere güzel bir gelecek bırakabilir. Bu bizlerin elinde. Ülkemizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Köylü Milletin Efendisidir” sözünün muhatabı siz değerli dostlarım, Doğal kaynaklara zarar vermeden, iş imkanlarıyla etkin, kaynaklara zarar vermeden, iş imkanlarıyla etkin, kaynakları verimli kullanan bir bir belde olmak için yola çıkıyorum. Derdim hizmet sevdam Gümeli, yarınlar bizim.”dedi.

MHP İlçe Başkanı Serhat Sözer de, Şinasi Bilgen'in AK Parti'den istifa edip, MHP'ye üye olduğunu ifade ederek, "Kendisine hoş geldin diyoruz. " dedi.

"MHP SEÇİMLERİN EN İDDİALI PARTİSİDİR"

MHP'nin seçimlerin en iddialı partisi olduğunu söyleyen Sözer, açıklamasını şöyle sürdürdü:"MHP tüm teşkilatlarıyla seçime hazırdır. Hafta sonunda, partimize aday adaylığı için yapılan diğer başvuruları da açıklayacağız. "

Sözer ayrıca; “Bizler ittifak olmayacak gibi en iddialı bir şekilde kadrolarımızla seçimlere hazırlanıyoruz. Genel merkezimizin diyeceği bir şey bizim için emir telafi eder. Onun için genel merkezimize tabiyiz. Bu hafta sonuna doğru il genel meclis üyeliği aday adaylarımızı açıklayacağız. 15 Aralığa kadar da tüm aday adaylarımızı açıklamamış olacağız.”dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz