BİR ÇINAR’ın HİKAYESİ “NAZIM’CA”

BİR ÇINAR’ın HİKAYESİ “NAZIM’CA”
2 Aralık 2018 Pazar 16:35

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Tuğba Özay ve Mehmet Tokat'ın başrollerini paylaştığı, günlerdir sabırsızlıkla beklenen oyun Nazım'ca 30 Kasım 2018 gün ve geceye damgasını vurdu.

Haber merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, 30 Kasım Cuma saat: 16:30 Özdemirpark avm 1. kat The Party Cafe de Tuğba Özay ve Mehmet Tokat'ın kitaplarını imzalaması ve söyleşi ile başlayan gün, Nazım'ca bir çınarın hayat hikayesi, akşam saat 20.30 Atatürk Kültür Merkezi (AKM) de sahne alan oyuncuların gösterisiyle gece sona erdi.

Oyuncular, Tuğba Özay ve Mehmet Tokat'ın yüksek performansı oyuna ayrı bir renk kattı.

EKİBİN YAŞADIĞI TALİHSİZLİK OYUNU GECİKTİRDİ

400 kişilik salonun tamamının dolduğu gözlemlenirken, tiyatro ekibinin yolda yaşadığı aksaklıklar oyunun yaklaşık yarım saat gecikme ile başlamasına neden oldu. Ayrıca, salonun akustik problemi büyük katılım gösteren Ereğlili tiyatro severleri ve tiyatro oyuncularını üzdü. Ancak oyunun etkisi ile bu problemlerin etkisi kısa sürede unutuldu ve oyun büyük beğeni topladı. Oyuncular, dakikalarca ayakta alkışlandı. 

Bu izleyiciye böyle bir salon değil çok daha güzel bir salonun yakışacağını söyleyen oyuncular, oyun sonunda yüksek katılımdan dolayı tiyatroseverlere ve organizasyon sorumlusu The Party Oranizasyon'a teşekkür etti.

Tiyatro severlerin büyük ilgi gösterdiği oyunda Nazım Hikmet’in aşkları, tutkuları, aldığı cezalar ve hayatından kesitler, zaafları ve dünya şairi olarak hayata bakışındaki farklılıklar Nazım’ın “insan kimliğinin” ön plana çıkartılması ile işlendi.

Bu anlamda klasik NAZIM oyunlarından farklı olan oyun kimi eleştiriler de aldı. İzleyiciler arasında yapılan röportajlarda oyunun farklı oluşunun çok beğenildiği belirtildi ve genel olarak salon sorununa değinildi.

Organizasyon sorumlusu Ayşe Nur Kurt ve Dr. Uğur Kurt ile yapılan röportajda Kdz. Ereğli halkının ”gerçek” sanata ve kültüre verdiği değere vurgu yapıldı.

Bundan böyle daha sık bu tarz profesyonel etkinliklerin olacağını kaydeden The Party yetkilileri Ereğli halkına teşekkür etti.

Oyun sonunda manken-oyuncu Tuğba Özay izleyenlerle birlikte selfie (öz çekim) yaptı.

The Party Organizasyon Sorumlusu Dr. Uğur KURT; ''Öncelikle yüksek katılım gösteren herkese teşekkür ederiz. Yaklaşık yarım saat gecikme yaşanmasının tek nedeni oyuncu ekibinin yolda başına gelen bir takım sıkıntıdan kaynaklanmıştır. Bu aksamadan ötürü özür dileriz. Bunun dışında maalesef salon sorunu; Salonda ki serin esinti, ayrıca salonun akustik problemi biraz can sıkıcı idi. Dileriz yetkililer, bir an önce Ereğli halkına yakışır bir salonu, tiyatro seven seyircisiyle buluşturur. Tiyatro, insanı, insana, insanla, insanca anlatma sanatıdır demiş Shakespearre.

İzlerken oyunun bir parçası olabilirsiniz, oyunun türüne göre her türlü duyguyu doruklarda yaşarsınız, izlediğiniz her sahne yanlışıyla doğrusuyla gerçektir efektlerle kandırılmazsınız, gösterinin sadece sana canlı olarak sunulduğunu hissettirir bu ayrıcalığı doya doya yaşarsınız.

Tiyatro manevi duyguları ortaya çıkartır, samimidir. Tiyatronun seyirciye temel anlatı aracı insandır. Bol bol tiyatro günlerimizde buluşmak umuduyla tekrar herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar
  • Mustafa
    2 Aralık 2018 Pazar 17:01

    YARIM SAAT CİVARI GECİKME CAN SIKSA DA OYUN BU SIKINTIYI ALDI ZATEN AKSİLİKLER OLMUŞ GÜZELDİİİ

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz