BU AYIBIN SORUMLUSU KİM?

BU AYIBIN SORUMLUSU KİM?
20 Mayıs 2017 Cumartesi 20:05

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Karadeniz Ereğli’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında, Atatürk Anıtı’nın olduğu alanın adeta otoparka çevrilmesiyle ilgili paylaşılan fotoğraflar, sosyal medyada da büyük tepki uyandırdı. CHP İlçe yönetimi de konuyla ilgili basın açıklaması yaptı.

Haber merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, 19 Mayıs 2017 Cuma günü, günlerdir tadilat çalışmalarının sürdüğü Atatürk Anıtı’nın olduğu alan otoparka dönmüştü. Araçların gelişi-güzel park yapması vatandaşların tepkisine sebep olurken, fotoğrafların sosyal medyada paylaşılması üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü.    

CHP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Ş. Sertan Ocakcı, “Son günlerde, Karadeniz Ereğli kent merkezinde, altyapı çalışmalarından kaynaklanan bir başıboşluk ve sorunlar yumağı ile karşı karşıyayız” açıklamasında bulundu.

19 Mayıs’ta Atatürk Anıtı önündeki manzaraya yetkililerin duyarsız kalmasını manidar olarak nitelendiren Ocakcı, açıklamalarına şu ifadelerle devam etti:

“Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan su hatları yenileme çalışmaları dolayısıyla, haftalardır, kent insanını çile içine iten, yaya ve araç trafiğini perişan eden sıkıntılar yaşandığı herkesin malumu.

Elbette bizler de, DSİ tarafından yapılan bu çalışmaların kentimiz için taşıdığı önemi biliyor ve on binlerce yurttaşımızın gelecek yıllar içinde su konusunda hiçbir sıkıntı yaşamamalarını sağlayacak bu yatırımı önemsiyoruz. Ancak, hat yenileme çalışmalarının plan ve programdan uzak görüntü içinde yapılması dolayısıyla vatandaşlarımızın yaşamak zorunda bırakıldıkları sorunlara kayıtsız kalamayız.

MANİDAR DUYARSIZLIK

Bu düzensizlikler yetmiyormuş gibi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında, şu an çalışmaların devam ettiği Devrim Bulvarı'ndaki Atatürk Anıtı ve civarının taşıdığı önem ortadayken ve bu bayram dolayısıyla kentin bu noktası ile anıtın gerekliliğini tartışmak bile gereksizken, yerel yönetimin duyarsızlık göstermesi manidardır.

 Yetmediği gibi ilk günü yine 19 Mayıs tarihine denk getirilen ve üç gün sürecek olan Çilek  Şenliği boyunca da, gerek şenliğe katılmak gerekse de güneşli geçen hafta sonunu sahil bandında geçirmek arzusu taşıyan binlerce vatandaşı toz toprak içinde yürütmek, yetmediği gibi araç sürücülerine birkaç yüz metrelik güzergâhta bile trafik çilesi yaşatmak akıllara uygun bir karar değildir. Bu kararlar ile Orta cami, çarşı içi ve çevresinde ki esnafın kan ağladığını ve siftahsız günler geçirdiğini görmezden gelinmesi ise daha da manidardır.

Ne yazık ki, Karadeniz Ereğli'yi yönetenler, kentin en önemli yatırımı olarak gördükleri bu çalışmada bile, vatandaşın huzur ve sağlığını düşünmeyen ve ben yaptım, oldu mantığına örnek gösterilebilecek kararlarıyla, bu yatırıma bile olumsuzluk katmayı başarmışlardır. Hele ki, 19 Mayıs günü, kent içinde sürdürülen bu çalışmaların da etkisiyle, Atatürk Anıtı önünün otoparka çevrilmesi ile ilgili sorumlu her kesimin bu densizliğe seyirci kalmalarının izah edilebilir bir tarafı yoktur.”

Yorumlar
  • Fahmi
    20 Mayıs 2017 Cumartesi 20:47

    HEMDE NE MANİDAR ZATEN BU ŞEHİRDE BU TRAFİK NE OLACAK KONUNU BU YÖNÜDE VAR. HER AY YÜZLERCE ARAÇ EKLENİYOR YOLLAR YİNE AYNI TIKANIP KALACAK ÇOK YAKINDA HER YER ARABA BİSİKLET KÜLTÜRÜ YOK. 100 METRE ÖTEYE BİLE ARABAYLA GİDİLİYOR. AVRUPA YI BİRAZDA DİĞER YÖNLERİ İLE ÖRNEK ALALIM...

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz