BU ESERLER GÖRÜLMEYE DEĞER (Foto Galeri)

BU ESERLER GÖRÜLMEYE DEĞER (Foto Galeri)
3 Mayıs 2018 Perşembe 00:32

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Hakikat kırtasiye tarafından organize edilen Sanat Atölyesinde yapılan eserlerin sergi açılışı 2 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli’de, Hakikat kırtasiye bünyesinde ev hanımları ve çalışan bayanlar yönelik açılan atölyede yapılan dekoratif ahşap boyama, seramik, çini boyama ve rölyef kabartma çalışmaları ilçe merkezi-Müftü mahallesi Abdi İpekçi Sergi Salonu’nun da sergilenmeye başlandı.

02 Mayıs 2018 Çarşamba, saat 17:30’da düzenlene açılışa, Kdz. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü (SYDV) Abdullah Hasçelik, AK Parti eski Kdz. Ereğli ilçe başkanı-AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Fatih Çakır, Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Necati Günay, kursiyerlere eğitim veren Şerife Saygı, sergide emeği bulunan ev ve çalışan kadınlar ile davetliler katıldı.

Kaymakam Madenoğlu tarafından kesilen kurdelenin ardından sergi gezilerek, eserler davetliler tarafından tek tek incelendi.

Hakikat Kırtasiye Yönetim Kurulunda Proje Koordinatörü Yasin Kalkan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “1995 yılında beri Hakikat kırtasiye olarak hizmet veriyoruz. Sergilenen ürünlerin tamamı sekiz aylık bir çabanın sonucudur. Eğitimcimiz Sayın Şerife Saygı ile birlikte yürütülen çalışmalar şuan sergide yerini aldı. Bu bağlamda tüm katılımcı bayanlara teşekkür ediyoruz.

Evde hobi anlamında hiçbir uğraşı olmayan ya da yoğun çalışma hayatından sıkılan farklı alanlara yönelmek isteyen bayanları buradan seminer merkezimize davet ediyoruz. Seminer merkezimiz hafta içi Salı ve Cuma, hafta sonu cumartesi olmak üzere üç gün faaliyet göstermektedir. Ayrıca, seminer günlerinde evlerde atıl durumda duran ya da renginden hoşlanmadığınız ev eşyalarınızı eğitimcilerimizle beraber özel boyalar yardımıyla renklerini değiştirerek yeniden kullanıma hazır hale getirme imkanına kavuşuluyor.

Sergi açılışımızı onurlandıran herkese teşekkür ediyorum.”

Bu arada, serginin 8 Mayıs Salı mesai bitimine kadar açık olacağı ifade edildi.       

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz