BU KEZ TBMM ve AK PARTİ GENEL MERKEZİ'ne ÇIKARMA YAPTILAR

BU KEZ TBMM ve AK PARTİ GENEL MERKEZİ'ne ÇIKARMA YAPTILAR
13 Ocak 2018 Cumartesi 20:28

Timuçin Özat/Yenihaber

Batı Karadeniz Romanlar Derneği Yönetimi, Bolu Romanlar Derneği ile birlikte TBMM ve AK Parti Genel Merkezini ziyaret ederek, milletvekilleri ile görüştü.

Haber merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde 4 yıl önce kurulan ve özellikle 2017 yılında Devlet destekli Avrupa Birliği Projesi ‘Rakkas’ kapsamında hayata geçirdiği etkinlikler, yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği faaliyetler ile adını duyuran Batı Karadeniz Romanlar Derneği Meclis ve AK Parti Genel Merkezi’nde milletvekilleri ile görüştü. 

Karadeniz Ereğli ve Zonguldak’ta yerel yönetici ve bürokrat ziyaretlerinin ardından 10 Ocak 2018 tarihinde, Batı Karadeniz Romanlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Kazım Adak ve yönetimi ile Bolu Romanlar Derneği Başkanı Umur Can Soydan Ankara’da; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Merkez Yönetim Kurulu (MYK)  Üyesi-Sosyal Politikalar Başkanı Malatya Milletvekili  Öznur Çalık, AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, TBMM Divan Katip Üyesi -Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, AK Parti MYK Üyesi- Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün ile İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ü ziyaret ederek, projeleri hakkında bilgiler verdikleri ve bundan sonraki çalışmaları için tam destek sözü aldıkları belirtildi.

Batı Karadeniz Romanlar Derneği Genel Sekreteri Abdullah Bostancı, Ankara ziyaretleri ile ilgili gazetemiz Yenihaber muhabiri Timuçin Özat’a dernek yönetimi adına açıklamalarda bulundu.

Beş görüşmenin tamamının verimli geçtiğini anlatan Bostancı şu bilgileri verdi:    

“Batı Karadeniz Bölgesi Düzce, Bolu, Zonguldak Roman Birliği olarak ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.

İlk önce  AK Parti Zonguldak Milletvekili sayın Faruk Çaturoğlu’na ziyarette bulunduk. Bizi çok sıcak ve samimi karşıladı. Nezaketinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz.  Vekilimizle Sosyal Konut Projemizi görüştük Mecliste Kocaeli Milletvekilimiz MYK Üyesi  sayın Zeki Aygün  bizi kabul etti.   Vekil Aygün’de, Cumhurbaşkanımızın Başlatmış olduğu Roman açılımı kapsamında Batı Karadeniz Roman Birliği’nin projelerini desteklediğini  bundan sonra da destekleyeceği sözünü verdi. O’na da teşekkür ediyoruz. Daha sonra AK Parti İstanbul milletvekilimiz sayın İstanbul vekilimiz Metin Külünk’te bizi çok samimi karşıladı. Kendisine 2017’de hayata geçirdiğimiz ve yer aldığımız Yurtiçi (Edirne, Bolu, Düzce, İstanbul)  ve yurtdışı (Makedonya) ziyaretleri, etkinlikleri, toplantı ve çalıştay projeleriyle ilgili bilgiler verdik.  Bizi tebrik ederek çalışmalarımızın devamını diledi. Kendisine de teşekkür ediyoruz. Son ziyaretimizde TBMM Divan Katip üyesi –AK Parti Bolu Milletvekilimiz  sayın Fehmi Küpçü ziyaret ettik. O’da çok sıcak ve samimi karşılamıştır. Bolu vekilimizi ziyaretimizde Bolu Romanlar Derneği Başkanımız Umur Can Soydan’da Bolu’da yaşayan Roman ailelerin sorunlarıyla alakalı bilgilendirmede bulundu.

KÜLTÜR EVİ TALEBİ

Ayrıca, Bolu’da bir Kültür Evi (merkezi) talebi olduğunu iletti. Vekilimizde Bolu’daki tüm konularda tam destek vereceğini, Bolu Valisi ile de görüşeceğini ifade ederek, ziyaretimizden çok büyük memnuniyet duyduğunu belirtti. Bolu Milletvekilimiz Küpçü’de Romanlar Dernekleri olarak bölgesel olarak hareket ettiğimizi anlatarak, kendisini Karadeniz Ereğli’de ağırlamak istediğimizi söyledik.

Karadeniz Ereğli’de de böyle bir merkez düşünüyoruz. Roman Kültür Merkezi’nde toplumsal anlamda projeler hayata geçirilecek.  Girişimcilik, bilgisayar, kültürel, el sanatları ve benzeri eğitimlerin verileceği bir Roman Kültür Merkezi en öncelikli projelerimizden biri. Yaklaşık 2 hafta önceki ziyaretimizde Zonguldak Valisi Çınar ile de durumu paylaştık. Kendisi destek vereceğini söyledi. Sosyal Konut Projemizin içerisinde böyle bir yer olabilir. Konu netleşince detaylar hakkında dernek yönetimi olarak açıklama yapılacaktır.  

TOKİ KONUSU

Meclis ziyaretlerimizin ardından AK Parti Genel Merkezine geçerek, Sosyal Konut Projesi  kapsamında, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Sosyal Politikalar Başkanı Malatya Milletvekili sayın Öznur Çalık ile TOKİ konusunu görüştük. Sosyal Politikalar Başkanımız Çalık’a Sosyal Konut Projemizle ilgili detaylı olarak bilgi aktardık. Kendisi çok memnun oldu ve ‘Hayırlı olsun’ dedi. TOKİ ile gerekli görüşmelerin yapılmasının ardından prosedürde olarak işlemlerin en kısa sürede başlatılacağını açıkladı. Daha sonra Zonguldak Milletvekilimiz Faruk Çaturoğlu’nu aradı. Vekilimizde TOKİ konusunun yakından takipçisi olduğunu kaydetti.

Sonuç olarak Ankara ziyaretlerimiz çok verimli geçti ve görüştüğümüz tüm yetkili bürokratlardan istediğimiz yanıtları ve sözleri aldık. Batı Karadeniz Romanlar Birliği Düzce-Bolu-Zonguldak olarak tüm vekillerimize ve Sosyal Politikalar Başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu şekilde bölgesel çalışmalarımızla, devletimizle birlikte Roman Toplumunun tüm sorunlarını bölgemizde duyuracağız ve vekillerimizle, kaymakamlarla, valilerle beraber nasıl daha iyi çözümler üretebiliriz, nasıl daha iyi faydalı olabiliriz? Konularını hızlı şekilde gündeme getirmeye devam edeceğiz. Uzun yılların sorununun birkaç proje ile tamamen çözülmesini beklemiyoruz. Ancak özellikle son bir yıl içerisinde ciddi yol kat ettik. Bu arada, yine Ankara ziyaretinde bize tam destek veren Ereğli Belediye Başkanımız Hüseyin Uysal’a çok teşekkür ediyoruz. Bize kurulduğumuz günden beri büyük destekleri var.”

LOSTRA SALONU PROJESİ

Karadeniz Ereğli’de yapılması gündeme gelen Lostra projesi ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bostancı: “Bu vesile ile Lostra Salonu Projemiz hakkında da bir şeyler söylemek istiyorum. Lostra projemizin de sonuna geldiğini tahmin ediyoruz. İnşallah en kısa zamanda belediyemizden konuyla ilgili haber gelir. Lostra salonunun Roman vatandaşlarımız bu salonu istiyor. Soğuk ve yağışlı havalarda çalışamayan boyacılar için bu salon çok faydalı olacak. İşlerini her mevsimde, sıcak ve rahat ortamda sürdürebilecekler.  Bu vesile ile belediye başkanımıza bu mesajımızı da gönderiyoruz” dedi.

SADECE ROMAN TOPLUMU DEĞİL…

Batı Karadeniz Romanlar Derneği Genel Sekreteri Abdullah Bostancı sözlerine şu ifadeleri de ekleyerek açıklamalarını noktaladı: “Şunu da vurgulamak istiyorum,  biz sadece Roman vatandaşlarımız değil sosyal yardımlaşa olarak tüm toplumu kucaklayan, ihtiyaçlara cevap arayan ve yetkililerle birlikte çözüm üreten bir derneğiz. Dolayısı ile tüm derneklerimiz ile her zaman istişareye, projelere açığız. Köylerde, kentte birlikte toplantılarla Karadeniz Ereğli’ye, bölgemize nasıl daha yararlı olabiliriz? Bu konularda tüm derneklerimize kapımız açık. Belediye ile birlikte, Avrupa Birliği Projeleri, Bölgesel  Projeleri birlikte yapabiliriz düşüncesindeyiz. Hem Ereğli’ye hem derneklerimize hem de fayda sağlayacaktır. Yenihaber ailesine de kurulduğumuz günden bu yana sesimizi duyurduğu ve yanımızda yer aldığı için teşekkür ediyorum. Ayrıca, haberlerimize yer veren diğer yayın organlarının yetkililerine de dernek adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

Yorumlar
  • Koray
    13 Ocak 2018 Cumartesi 20:42

    TAKİP EDİYORUM DA SADECE BOŞ ZİYARETLER DEĞİL BUNLAR BİRÇOK DERNEK VE SİVİL TOPLUM KURULUŞUNUN AKSİNE İCRAAT GÖSTEREN BİR DERNEK VE ŞİMDİYE KADAR BİRÇOK KEZ HABERİ YAYNLANDI BU HABERLER İÇİ BOŞ KONULAR DEĞİL ÖRNEK İŞLEVLER EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜRLER VE BAŞARILARINIZIN DAİM OLACAĞINA İNANIYORUM

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz