BU KURALLARA DİKKAT EDİN!

BU KURALLARA DİKKAT EDİN!
6 Ağustos 2018 Pazartesi 18:07

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

21 Ağustos’ta başlayacak Kurban Bayramına 2 hafta kalırken, kurban pazarları da hareketlenmeye başladı. Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı, İlçe Müftülüğü Kurban Hizmetleri Komisyonu, alınan kararlar hakkında kamuoyunu bilgilendirdi.

Haber Merkezi - Karadeniz Ereğli’de Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından, 6 Ağustos 2018 tarihinde yapılan duyuruda, kurbanların sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun bir şekilde kesilmesi, vekalet yoluyla kurban kestirmek isteyenlere yardımcı olmak ve kesim yerlerini belirlemek üzere alınan kararlar şu şekildedir:

Karadeniz Ereğli - Delihakkı Belediye Şantiye Tesisleri  kurban satış yeri olarak tahsis edilmiştir.

KURBANLIK KESİM YERLERİ

Karadeniz Ereğli ilçesi Belediyesi Kepez Mahallesi Dubleks evler yanı, Ereğli Belediyesi Balı Mahallesi Belediye Mezbahası, Gülüç Beldesi Merkez Mahallesi No:6 (Boş bina altı), Gülüç Beldesi Bekyeri Mahallesi Çilek Sokak. Köylerde ise herkesin gelip-geçtiği yerler, köy meydanları, park ve benzeri yerler dışındaki mahalleler şeklinde belirlenmiştir.    

KURBAN KESİM YAPILAMAYACAK YERLER

Kurban Kesim Komisyonu kararları kapsamında: Park, bahçe, cadde, sokak, bina önleri, meydan gibi umuma açık yerler, ana yollar, tali yollar, köprü ve üst geçit altları, evlerin sokağa açılan kapı önü vb. yerlerde kurban kesiminin yasak olduğunun altı çizildi.

Kanun ve Yönetmelikte belirtilen usul ve kurallara uyulmadan kesildiğinde; fiilin çeşidine göre, 58,351’den başlamak üzere 232,00 TL, 625 TL, 1,452 TL, ve 3,150 TL ye kadar para cezası uygulanacağı belirtildi.

Daha detaylı bilgi almak isteyenlerin, Belediye Başkanlığı, Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Müftülüğünden telefonla ya da bizzat giderek bilgi alabilecekleri de ifade edilmiştir. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz