BÜDEMDER 2.Geleneksel Sektör Söyleşi programı

BÜDEMDER 2.Geleneksel Sektör Söyleşi programı
4 Aralık 2018 Salı 14:16

Yenihaber

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Denizcilik Fakültesi Öğrencileri ve Mezunları Derneği (BÜDEMDER) tarafından Karadeniz Ereğli Atatürk Kültür Merkezi (AKM) Tiyatro Salonunda düzenlenen 2. Geleneksel Sektör Söyleşileri programı gerçekleştirildi.

GİZ Shipping’in sahibi ve Kdz. Ereğli DTO Meclis Üyesi Kutsi Başsarıoğlu, CMA CGM Operasyon ve Müşteri Hizmetleri Müdürü Ali Can Aygül, LİMAŞ Endüstriyel İlişkiler Müdürü ve Kocaeli DTO Meclis Başkanı Kürşat BAL; BÜDEMDER Mezun üyeleri arasında da yer alan,KAMA Dış Ticaret Lojistik Operasyon Uzmanı Burcu Varol Mercan ve Eksen Gemi Kiralama Şirketinden broker Ümit Mercan konuşmacı olarak katıldılar.

Söyleşiye aynı zamanda; Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Denizcilik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Fatih Dinçer, Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölüm Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hakan Demirel, Kdz. Ereğli Liman Başkanı Nevzat Direk, ERDEMİR Genel Müdür Yardımcısı ve Çelik Üretim Direktörü Ural Durusu, CEYPORT Ereğli Operasyon Müdürü ve BÜDEMDER Yönetim Kurulu Üyesi Erdi Şam, MEDMARİN Ereğli Klavuz Kaptanı Tolga Arslan, Hatice Erdem Denizcilik Lisesi Md. Yrd. Yunus Güner katılım gösterdiler.

Konuşmasına şirketinin faaliyetlerini anlatarak başlayan Kutsi Başsarıoğlu, Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü mezunlarının bu sektörde katma değer oluşturduğunu ve şirket verimine önemli katkılar sunduğunu vurguladı.Bu bağlamda Bülent Ecevit Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencilerine GİZ Shipping’in kapısının her zaman açık olduğunu, hali hazırda çalışan mezun öğrencilerin bulunduğunu ve desteklerinin artarak devam edeceğini belirtti.

CMA CGM grup adına söyleşiye katılan Ali Can Aygül, şirketin yapısından, sektördeki yerinden bahsederek, mezunlar için bu işlerde var olabilmenin en önemli öğelerinden birinin yabancı dil yetkinliği olduğunu vurguladı.

LİMAŞ Limanını tanıtıcı bir sunum ile konuşmasına başlayan Kürşat BAL, limancılık sektörünün 2023 vizyonu ile ilgili  güncel konulara değindi, yük ve yolcu taşımacılığı ile ilgili istatistiki verileri sunarak, bu sektörde istihdam edilmeyi isteyen öğrencilere neler yapmaları gerektiği konusunda tavsiyelerde bulundu.

Katılımcılardan Burcu Varol Mercan çalıştığı firma hakkında bilgi verdikten sonra, Denizcilik Sektöründe çalışan kadın sayısının artmasını arzu ettiğini, mezunların her zaman sabırlı ve istekli olmaları gerektiğini ifade etti. Son olarak Eksen Gemi Kiralama şirketinden broker Ümit MERCAN, mesleği hakkında genel bir bilgilendirmede bulunarak,denizcilik sektöründe yaşanan sorunların sürekli uzlaşma ile çözülebildiğini önemle vurguladı.

Soru- cevap kısmının ardından kapanış konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Denizcilik Fakültesi Araştırma Görevlisi ve BÜDEMDER Yönetim Kurulu Başkanı Umur Bucak tüm konuşmacılara, katılımcılara ve öğrencilere teşekkür ederek, hediye takdimi ve fotoğraf çekimi ile BÜDEMDER 2.Geleneksel Sektör Söyleşilerini noktalandırdı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz