Bir aylık yağış bir günde düştü

Bir aylık yağış bir günde düştü
11 Eylül 2018 Salı 16:46

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesi, 10 Eylül Pazartesi, metrekareye 93 kilogramlık yağış alarak, ülkede en çok yağış alan ikinci merkez oldu.

Haber Merkezi10 Eylül Pazartesi Karadeniz Bölgesi genelinde etkili olan yağışlar en çok Sinop-Ayancık ve Kdz. Ereğli’de etkili oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından “Kuvvetli Yağış Uyarısı” yapılmamasına rağmen ülkede en çok  Sinop’un Ayancık ilçesine 140 kg / m2 yağış düşerken, Ereğli’ye de bir gün hatta birkaç saat içerisinde 93 kg / m2 yağış düştüğü kaydedildi. Ereğli ve Kozlu ilçeleri ile Gülüç beldesinde su baskınları yaşanmıştı.

Ereğli ilçesinde birkaç senedir bir gün içerisinde bu kadar yağış düşmemişti. Ereğli’nin Eylül ayı yağış ortalaması ise, 80-85 kg/m2’ dir.

Diğer yandan, şiddetli yağışlar Zonguldak ve diğer ilçelerde  o denli etkili olmadı.  

Metrekareye Zonguldak: 14 kg., Alaplı: 23 kg., Devrek: 8 kg. Gökçebey: 6,5 kg. Beycuma’ya da 9 kg. yağış düştüğü açıklandı.  

 

KAYNAK: Meteoroloji Genel Müdürlüğü 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz