Bir kafede olması gereken özelliklerin fazlası: SBD

Bir kafede olması gereken özelliklerin fazlası: SBD
2 Ekim 2017 Pazartesi 21:54

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Karadeniz Ereğli’de, şehir merkezinin burnunun dibinde ancak şehrin gürültüsünden uzak, nezih bir ortamda, kahvaltı, yemek, tatlı ve aperatif çeşitliliğin yanı sıra, sosyal aktivitelere imkan sağlayan oyun seçenekleri ve özel günlerdeki organizasyonlarıyla bir işletmede olması gerekenden fazlasını Sevgi Barış Dostluk kafede bulabilirsiniz…

Haber merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinin Süleymanlar mahallesinde, Adliye Sarayı’nın karşısında 2 yıla aşkın süredir hizmet veren, kısa adı SBD olan Sevgi Barış Dostluk kafe işletmesinin Yöneticisi Zafer Kum ile gazetemizin muhabiri Timuçin Özat söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşimiz esnasında, şehir merkezinde 1 kilometre mesafede olmasına rağmen kentin gürültüsünden uzaklığı ve kaliteli yiyecek çeşitlerinin uygun fiyatları gözümüze çarptı. Üstelik merkezde olduğu gibi park sorunu ile de karşılaşmıyorsunuz.

SBD İşletmesinin yöneticisi Zafer Kum, iki katlı olan kafe de aileler ve gençler içinde özel bölümler olduğunu belirterek, mekanda gerçekleştirilen çeşitli aktiviteler ve organizasyonlarla ilgili şu bilgileri aktardı: “İki katlı ve geniş bir alanı olan mekanımızda ailelere özel yerlerimizde mevcuttur. Ayrıca, nargile evi, oyun olarak ta, bilardo salonumuzda 4 adet Amerikan ve 1 adette üç bant olmak üzere 5 bilardo masası, jenga, okey, tavla, granül, monopoly çeşitleri bulunmaktadır. Kafemiz de bilardo olduğunu öğrenenler bazen çok şaşırıyor. İlçemizde bu tür aktiviteler sağlayan mekanların sayısı oldukça az. Kafe deyince akla sadece aperatif yiyecek ve içecek çeşitlerinin olduğu, tavla ve okey gibi oyunların olduğu yerler akla geliyor. Ancak işletmemizde, yemek, tatlı ve içecek çeşitlerinin yanı sıra sosyal aktivitelere olanak sağlayacak, sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla, ailenizle hoş vakitler geçirecek imkanları bulabiliyorsunuz.  

EV YEMEKLERİ ve TATLILAR…

Öğlen arasından akşam 17:00’a kadar 4 ila 5 çeşit arasında her gün yemek çıkartıyoruz. Aşçı Osman Trabzonlu ustamız var. Soyadı da tıpkı memleketi gibi Trabzonlu. Kendisi Adapazarı’ndan geldi. Kısa sürede çok sevildi ve yemekleri de bir o kadar beğeniliyor. İşletmemizde 7-24 tatlı bulunur. Gece saat 01’e kadar açık oluyoruz. Yaz sezonlarında bazen saat 03- 04’ü de buluyor. Tatlı çeşitlerimizden özellikle fırında sütlaçı önerebiliriz.  Özellikle son aylarda tatlımız o kadar tutuldu ki, gece fırında sütlaç için özel olarak gelenler bile oluyor. Kemik suyundan yaptığımız sulu yemeklerimiz ve çorbalarımızda çok tercih ediliyor. Zaten uzmanlar tarafından da kemik suyu içeren gıdaların sağlığa yararını duymayanımız yoktur. Üstelik fiyatlarımızda çok makul…

ORGANİZASYONLAR…

Bu konuda aklınıza ne gelirse diyerek şöyle sıralayayım: doğum günü, nişan, etkinlikleri, özel günlerde parti-eğlenceler, hatta evlilik teklifleri içinde önerilen ya da bizim önereceğimiz konsept çeşitleriyle işletmemiz hizmet vermektedir. Ayrıca, özel günlerde yemekli ve kahvaltılı toplantılar içinde işletmemiz tercih edilebilir. Ayda 5 ila 10 adet büyük doğum günü organizasyonları gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimiz, ister üst katta, ister alt katta eğlencelerini yapabiliyor. Elemanlarımızda bu konuda oldukça tecrübeliler. Biz her şekilde yardımcı oluruz. Belki klasik bir ifade olarak algılanabilir ancak bizim için müşteri memnuniyeti, kalite ön plandadır ve bu konu çok hassas bir konudur. İşletmemize gelip bu gözlemi bizzat yapılabilir.”     

Röportajımızın sonunda methedilen fırında sütlaçın tadına bakıyoruz ve diyoruz ki, "özellikle bu tatlı için buraya bir kez daha geleceğiz" diyerek söyleşimizi tamamlıyoruz.

 

Yorumlar
 • Çağatay
  5 Ekim 2017 Perşembe 16:55

  SEVGİNİN BARIŞIN VE DOSTLUĞUN KAFESİ

 • Tülin
  2 Ekim 2017 Pazartesi 22:47

  hımm sütlaç benim yaptığımdanda mı güzel acaba :)

 • selami
  2 Ekim 2017 Pazartesi 22:42

  Kemiksuyu ule yapılan corbalar mükemmel nefis hele herifci oğlu osman usta bir sutlac yapıyor supeeeeeeerrr. Emeğine sağlık osman aga

 • Adnan
  2 Ekim 2017 Pazartesi 22:05

  BURAYI EN ÇOK AKŞAM VE GECE SEVİYORUM SAKİN GÜZEL ELİT BİR ORTAM GENÇLER, AİLELER HERKES İÇİN UYGUN VE EN GÜZEL YANLARINDAN BİRİ DE GERÇEKTEN PARK SORUNU OLMAMASI CAFENİN BİRKAÇ METRE ÖNÜNE PARK ETMEK MÜMKÜN OLABİLİYOR ÇOĞU ZAMAN

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz