Bir uyarı daha...

Bir uyarı daha...
17 Ekim 2018 Çarşamba 16:05

Yenihaber

Zonguldak Valiliği, bir dolandırıcılık uyarısı daha yayımlayarak, dolandırıcıların yeni yöntemine karşı bilgi verdi.

Haber Merkezi -  Zonguldak Valiliği Özel Kalem Müdürlüğü tarafından, 17 Ekim 2018 Çarşamba günü yapılan açıklamada, son zamanlarda Valiliğin adının kullanılarak, engellilere, tekerlekli-akülü araba alma bahanesi ile yardımlar toplandığı duyumlarının alındığını bildirdi. Böyle bir durumda yetkili mercilere haber verilmesi gerektiği belirtilerek, şöyle denildi:   

“Son günlerde Valiliğimizin adı kullanılarak art niyetli bazı kişilerce, telefonla ya da sahte elektronik imzalı yazıyla Kaymakamlıklarımızdan, resmi kurumlarımızdan, vatandaşlarımızdan ve özellikle iş adamlarından, tekerlekli-akülü engelli arabası alımı, hastanelerde tedavi gören hastaya yardım yapılacağı ve benzeri yaklaşımlarla yardım adı altında para talebinde bulunulduğu, duyumları alınmaktadır.

Bu konuda yardımsever vatandaşlarımızın iyi niyetlerinin istismar edilmesini önlemek ve herhangi bir mağduriyet yaşanmamasını sağlamak amacıyla bu tür yardım taleplerine karşı dikkatli olunması, asla itibar edilmemesi ve ivedilikle emniyet birimlerinin haberdar edilmesi önem arz etmektedir.”

Diğer yandan, Zonguldak Valiliği tarafından, 12 Ekim 2018 Cuma günü de, dolandırıcılara karşı basın açıklaması yapılmıştı.  

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz