Birkaç yeri soydular, kayıplara karıştılar

Birkaç yeri soydular, kayıplara karıştılar
11 Ocak 2019 Cuma 17:24

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinin bazı köylerinde yaşanan hırsızlık olayları vatandaşları bezdirirken, haftalar geçmesine rağmen hırsızlar hala yakalanamadı. Ancak jandarmanın iz üzerinde olduğu öğrenildi.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli ilçesinin Delihakkı mevkiinde son hırsızlık olayları 2018’in son ayında yaşandı. Bölgede birer hafta arayla gerçekleştirilen soygunlarda on binlerce lira değerinde eşya ve ihtiyaç malzemesinin çalındığı tespit edildi.

Mağdur vatandaşlarda Salim Odabaşı, gazetemize yaptığı açıklamada, Delihakkı’da Osmanlı Çileği yetiştirmek için eniştesi ile aldıkları kulübenin soyulduğunu ifade etti. Hırsızların bulunamadığını söyleyen Odabaşı, şöyle devam etti: “23 Aralık 2018’de Delihakkı’daki kulübemizin demir kapısını keserek; jeneratör, su motorları, matkaplar, soba, mutfak malzemeleri ve çeşitli ihtiyaç malzemelerimizi çalmışlar. Zarar 15 bin lira. Buraya sık uğramıyorduk. Osmanlı Çileği yetiştirmek için bu kulübeyi almıştık. Yine bu çevrede bizden bir hafta önce tarım yapan arkadaşın su tulumbalarını çalmışlar. Jandarma gerekli incelemeleri yaptı. Hırsızların şehir dışından geldiğinden şüpheleniliyor. Daha önce de benzer hadiseler köylerde yaşanmış. Gece yarısından sonra veya sabaha karşı geldiklerin yüksek ihtimal. Demir kapıyı açmak içinde çok uğraştıkları belli. Bir köy yerinde nasıl fark edilmiyor? Hadi koş günü hava da yağışlı. Sabaha karşı da herkes uyuyor. Peki niçin yakalanamıyor. Birçok yerde iş yerlerinin kameraları var. Bunlar araçla gelmiş. Bu kameralardan takiplerinin yapılıp daha fazla vakit geçmeden yakalanmalarını istiyoruz. Jandarma şehir dışı dedi fakat şehir içinden de olabilir. Daha öncede benzer durumlar olmuş. Buralarda devriye atılmıyor mu? Niçin önlem alınmadı? Biz orada, bölgemizde adı kalan ve çok az yetiştirilen Osmanlı Çileği için uğraşıyorduk. Bir süre sonra gerekli malzemeleri kulübemize alacağız. Ancak, demir kapıyı kesen ve yakalanmayan hırsızlar olduğu için düşünceliyiz. Kamera sistemi taktırmayı ve daha sık uğramayı düşünüyoruz."

Öte yandan, olaylarla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar
  • Mustafa
    11 Ocak 2019 Cuma 18:54

    şehir içinde yapılnca kameralar tespit ediliyor ancak köyde hiç mi dikkati çekmemiş ya da gören olmamış y da yol güzergahında kamera olan işyeri hiç mi yok artık köylerde de kameralar yaygın

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz