BOZULAN KAPLAMALAR ENGELSİZLERE BİLE 'ENGEL' OLUYOR

BOZULAN KAPLAMALAR ENGELSİZLERE BİLE 'ENGEL' OLUYOR
20 Temmuz 2017 Perşembe 13:48

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, görme engelliler için yapılan kaplamaların büyük bölümünde aşınma oluştu. Özellikle kent merkezindeki kaplamalar engelsiz vatandaşlar için bile risk oluşturuyor.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli’de yayaların yürüme güzergahında yer alan ve görme engellilier için belediye tarafından yaptırılan kaplamalar (sarı renkli-çıkıntılı şeritler) engelli olmayan vatandaşlar için bile tehlike oluşturuyor.

Gazetemize gelen ihbarlarda, bazı vatandaşların bozulan kaplamalara takılarak düştüğü ve düşme riski geçirdiği kaydedildi. Özellikle ilçe merkezinde yoğunluğun olduğu alanlarda kaplamaların yıprandığı, yere tutunamadığı ve açıldığı görülüyor. Engelli yurttaşlarımız için yaptırılan şerit biçimindeki kaplamaların özellikle son yağışlarla birlikte daha da yıprandığı belirtildi.

VATANDAŞLARDAN BELEDİYEYE ÇAĞRI...

Olaya tepki gösteren bazı vatansdaşlar ise belediye yetkililere hitaben;  “Siz hiç bu yoldan yürüyomusunuz.  Burada engelli olmayan kişiler bile düşme tehlikesi geçiriyor. Ayrıca yapılan asfatlarda da bazı kesimler de 1 kaç hafta içirisinde çatlamalar ve ufulanmalar yaşanıyor. Göreve geldiğiniz günden bu güne yapılan çalışmalarda eksiklikler ve aksaklıklar olması sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Belediye yetkililerinden gerçekleştirdiği proje çalışmalarında daha hassas davranmalarını ve yaptıkları çalışmaları takip etmelerini Ereğli halkı olarak bekliyoruz.”dediler.

ENGELSİZLER BİLE TAKILIYOR

Kdz. Ereğli’de ikamet eden vatandaşlarda Metin Parlaktaroğlu, “Sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında yapılan bu tür işler güzel. Ancak bakım ve onarımlarınında yapılması şart. Yapılmadığı takdirde bırakın görme engelli vatandaşları engelsizler için bile düşme riskine neden oluyor. Geçtiğimiz günlerde İş bankasının önünde bir bayan takılarak düştü. Başka bir gün bir adam bozuk olan kaplama çıkıntısına takılarak sendeledi.Caddelerde yaya geçitlerinin işaretleri silinince yeniden boyanıyorsa, bu kaplamalarında yenilenmesi gerekiyor.”   

Bu arada, haberde yer alan kaplamalar, ilçe merkezi Müftü mahallesi Devrim Bulvarının bulunduğu kesimdeki yaya güzergahında yer almaktadır.  

                                                                                             

Yorumlar
  • Sezai
    20 Temmuz 2017 Perşembe 15:52

    ENGELİ OLMAYAN ADAMIN BU ŞETİRRE İŞE NE O KADAR ALAN VAR BUNLARIN ÜZERİNDE YÜYRSE DÜŞER TABİKİ GEÇMESİN GÖRMÜYORMU

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz