Bu haberi okuduktan sonra bir kez daha düşüneceksiniz...

Bu haberi okuduktan sonra bir kez daha düşüneceksiniz...
25 Aralık 2017 Pazartesi 19:37

Yenihaber

Son yıllarda yaygınlaşan ve tiryakilerin ikinci tercihi olan elektronik sigaranın da tütün kadar zararlı olduğu ortaya çıktı.

Özellikle son birkaç yıldır yaygınlaşan ve sigarayı bırakmak isteyenlerin ikinci alternatifi olan elektronik sigaralar genellikle patlamasıyla gündeme geliyor. Elektronik sigara aromalarının da diğer sigaralar kadar bağımlılığa neden olduğunun ortaya çıkmasının ardından uzmanlardan bir açıklama daha geldi.

ÖLÜMCÜL HASTALIKLARA NEDEN OLUYOR

Yapılan araştırmalara göre, elektronik sigaranın sanıldığından daha zararlı olduğu tespit edildi. Zararları açısından normal tütün ürünlerinden farkı olmayan elektronik sigaraları içenlerin de, KOAH, amfizem, kronik bronşit ve benzeri akciğer kanseri başta olmak üzere çeşitli hastalıklarına yakalanma olasılığının tütün kullananlar kadar yüksek olduğunu ortaya çıkmış durumda. KOAH, uzmanlara göre, dünyada en sık ölüme yol açan 4'üncü hastalık olarak da dikkat çekiyor ve genellikle de sigara içenlerde görülüyor.

PATLAMA RİSKİ!

Ayrıca, elektronik sigaraların bataryaları çok hassas olduğu için aşırı kullanıldığında ya da şarjda unutulduğunda adeta küçük bir bomba etkisi yapıyor. Yaralanmalara neden olan bu ürünler en son gelen haberlere göre, bir ev yangınına da neden oldu. Denizli’de şarjda unutulan elektronik sigara bataryasının patlaması sonucu bir apartman dairesinin yangın çıktığı ve evdeki tüm eşyaların kullanılamaz hale geldiği, evdeki üç kişinin de itfaiye merdiveni ile kurtarıldığı öğrenildi.

 

Yorumlar
  • İsmail
    26 Aralık 2017 Salı 17:14

    HANGİ ARAŞTIRMALARMIŞ ONLAR ACABA olmadı böyle

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz