Bu proje Türkiye’de ilk…

Bu proje Türkiye’de ilk…
30 Aralık 2018 Pazar 16:44

Fedai KAÇAR

Alaplı ilçesinde, geleneksel ve modern okçuluk eğitimlerinin veriliyor. İçişleri Bakanlığı tarafından desteklenen proje, Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyor.

Haber merkez – Alaplı Anadolu Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü (ALGES) ve Alaplı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü (ALGES)  tarafından ilçede uygulanan, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen “Ecdadımız okçuydu bizim bir fırsat da bize verin” projesi kapsamında piknik etkinliği düzenlendi.

 ALGES Alaplı Başkanı İsmail Korkut, toplumun her kesiminden toplam 105 kişiye Geleneksel ve Modern okçuluk eğitimlerinin verildiği proje kapsamında, 22 ve 29 Aralık tarihlerinde, 2 adet piknik yaptıklarını ve bu pikniklere yoğun katılım olduğunu söyledi. Gerek toplumun her kesimini kapsaması, gerekse hem Geleneksel hem de Modern okçuluk eğitimlerinin veriliyor olması nedeniyle uyguladıkları projenin Türkiye’de, bir ilk olma özelliği taşıdığını vurgulayan Korkut, Alaplı’da Okçuluk Sporuna büyük bir ilgi olduğunu ve bu ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Korkut ayrıca, projenin hazırlanması ve uygulanmasında kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Alaplı İlçe Spor Müdürü Süleyman Bayraktar ise; “Alaplı Anadolu Engelliler Derneği ile proje ortağı olarak katıldığımız, Atalarımız okçuydu bizim bir fırsatta bize verin okçuluk kurslarımız yoğun bir katılımla devam etmektedir. İlçe spor müdürlüğü olarak bundan sonraki en önemli hedefimiz ilçemizde her 3 gençten en az bir tanesini lisanslı sporcu yapmaktır. İnşallah bu hedefimize de çok yakın zamanda ulaşacağız. Çok yakın zamanda 1 yıl içerisinde yaptığımız ve bundan sonra yapacağımız çalışmaları kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz