Bu tür görüntülere artık sık rastlıyoruz

Bu tür görüntülere artık sık rastlıyoruz
22 Aralık 2017 Cuma 15:10

Timuçin Özat/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde her geçen gün artan araç sayısı nedeniyle gündüz saatlerinde park alanlarının tamamı dolunca sürücüler alternatif yöntemlere başvurmaya başladılar.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli ilçesinde, hızla artan araç sayısı nedeniyle trafikte sık sık tıkanmalar meydana geliyor. Bu sıkıntının sadece trafikte seyir eden araçlarla da sınırlı kalmadığı görülüyor. Yasak olasına rağmen yolların kenarlarına hatta kaldırımlara park eden araç sahiplerinden bazılarının “bu kadar da olmaz” dedirterek yayaları da zor durumda bıraktıkları gözlemleniyor. Bu olaylardan biri karelenerek bir okuyucumuz tarafından whatsApp ihbar hattımıza gönderildi.

İlçe merkezinde Müftü mahallesi Meydanbaşı yokuşu mevkisinde çekildiği anlaşılan fotoğrafta lüks model bir jip in dik olarak kaldırıma park ettiği görülüyor. Kaldırımın tamamını kaplayan jip nedeniyle yayaların işlek caddeye inmek zorunda kalıyor. Gönderilen fotoğrafta aracın onlarca dakika burada durduğu notu düşüldü.

Öte yandan trafik ekipleri son günlerde denetimlerini artırarak, yasak olan yerlere park eden araç sürücülerini önce anonslar ile uyarıyor. Uyarıyı duymayan ya da araçlarını kaldırmayan sürücülere ceza-i işlem uygulanıyor. Her ay ortalama 350-400 aracı eklendiği Karadeniz Ereğli’de, alternatif yol projelerinin geliştirilmemesi durumunda önümüzdeki birkaç yıl sonra trafikteki yoğunluğun katlanabileceği zaman zaman siyasiler ve yerel yöneticiler tarafından gündeme getirilmektedir.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz