Buradan geçerken adımlarınızı temkinli atınız

Buradan geçerken adımlarınızı temkinli atınız
8 Mart 2018 Perşembe 10:56

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

‘Sayın Uysal, yağışlı bir günde ekibinle birlikte burada yürür müsün?’

Karadeniz Ereğli şehir merkezinde, 2017 yaz sezonunda yıkılarak baştan düzenlenen İnönü parkındaki traverten malzemeden yapılan zemin, kaygan olması sebebiyle yağışlı havalarda sıkıntılara neden oluyor. Gazetemize gelen ihbarlarda bazı vatandaşların kaydığı ve düşme tehlikesi geçirdiği öğrenildi!

Haber merkeziZonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesi merkezinde Devrim Bulvarı üzerinde yer alan İnönü Parkı, geçtiğimiz yıl, Kdz. Ereğli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından aylarca süren düzenleme ve peyzaj çalışmalarının ardından yenilenmişti. Bölgedeki süs havuzu tamamen kaldırılmış, oturma alanları değiştirilmiş, eski parkeler sökülerek zemin traverten malzeme ile döşenmişti. Daha uzun ömürlü olduğu belirtilen bu taşların dezavantajı ise kaygan olması…

Son günlerde özelikle 07 Mart Çarşamba, gazetemizin whatsApp ihbar hattına gelen şikayetlerde, yağışlı havalarda bazı vatandaşların kayarak düşme ve yaralanma tehlikesi atlattığı öne sürüldü.

Düşme tehlikesi geçiren vatandaşlardan Umut Deniz, “Eski parke taşları bu denli kaygan değildi. Bu kış pek kar yağmadı, buzlanma olmadı, zaten buranın kaygan olması için buzlanma da gerekmiyor. Yağmurda da zemin çok kaygan oluyor. Düşme tehlikesi geçiriyoruz. AVM lerin giriş ve çıkışlarında olan ‘Dikkat, kaygan zemin!’ uyarı levhası bu parkın girişlerine, özellikle böyle havalarda yerleştirilmeli diye düşünüyorum. Kuru olunca kaymıyor. Yağışlı havalarda en azından daha temkinli yürürüz. Islak olunca kaydığını bilmeyenler ve hızlı yürüyenler kayma tehlikesi geçiriyor. Olası bir yaralanma durumunda belediye yetkililerinin bu durumdan sorumlu tutulabileceğini önemle hatırlatırım” şeklinde konuştu.      

Diğer yandan vatandaşlardan bazıları da Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a ve Fen İşleri Müdürlüğü yetkililerine seslenerek, “Sayın Uysal, yağışlı bir günde ekibinle birlikte bu parkta bir tur yapar mısın? ifadelerinde bulundular.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz