ÇAM'DAN ESNAFA DESTEK, TAM DESTEK...

ÇAM'DAN ESNAFA DESTEK, TAM DESTEK...
28 Şubat 2018 Çarşamba 20:11

Yenihaber

Alaplı Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nde Çam'ın döneminde 400 olan üye sayısı 800'e çıkarken, 40 yıllık Alaplı Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifinin eski plasman bedeli 7 milyon 750 bin lira iken, sadece 11 ayda bu rakam 11 milyon 400 bin lira olmuştur.

Alaplı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı ve Alaplı Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Çam, "40 yıllık Kooperatiftarihinde şimdiye kadar toplamda kooperatifçe dağıtılan toplam para 7 milyon 750 bin lira ve 6 milyon 436 bin lira kullanım plasmanı vardı. Bu kredilerin yüzde 25.78'i takipte olan dosyalardan oluşuyordu. Ben göreve geldiğimde yaklaşık bir yılda 49 üye artışıyla, sadece benim dönemimde 7 milyon 893 bin lira kredi dağıttık. Hedefimiz 407 olan üye sayımızı 800'lü rakamlara taşımak ve plasman miktarımızı 35 milyona çıkarmaktır" dedi. 

Alaplı Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Kemal Çam, 3 Mart 2018 Cumartesi günü yapılacak olan Alaplı Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi kongresi öncesinde kooperatifin çalışmalarını değerlendirdi.

Laf değil, iş üretmek için göreve geldiklerini görev süreci olan bir yılda alın akıyla esnaflara destek çıkarak rahat nefes almalarını sağladıklarını belirten Çam, " Özellikle belirtmek isterim ki 40 yıllık Alaplı Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifinin eski plasman bedeli 7 milyon 750 bin lira iken, benim yönetimimde sadece 11 ayda bu rakam 11 milyon 400 bin lira olmuştur. Yani yaklaşık bir yılda benim icraatım içinde 4 milyon lira artışla yüzde 80 mali artış, kredi artışı sağandı. Yine Ben göreve geldiğimde 40 yıllık Kooperatifin 6 milyon 436 bin lira kullanım plasmanı vardı. Bu kredilerin yüzde 25.78'i takipte olan dosyalardan oluşuyordu. Ben yaklaşık bir yılda 49 üye artışıyla, toplamda sadece benim dönemimde 7 milyon 895 bin lira kredi olanağı sağladım. Biz laf değil iş üretmek için esnafımızın ekonomik olarakı rahatlaması için aday olduk. Anlımızın akıyla da başarı sağladık. Bunu yaparken üyelerimiz bize, bizde onlara güven verdik" şeklinde konuştu. 

Amaçlarının 407 üyesi olan kooperatifin üye sayısını 800'ler çıkarmak plasman miktrarını da 35 milyona çıkarmak olduğunu kaydeden Çam, "Alaplı'da Esnaf ve Sanatkarlar Odasının 740 üyesi, Şoförler Odasının 414 üyesi var. Bu toplamda 1200'e tekabül eder. İlk hedefim bugün 407 olan üye sayısını 800'lere çıkarmak, hem zoru başarıp hemde plasman miktrarımızı 35 milyona çıkarmaktır. Alaplı'da ticaret alanında ciddi bir ekonomik rahatlama sağlamaya kararlıyım. Önümüzdeki 3 yıl içinde Alaplı esnafının yüzde 80'nini daha rahat bir ortamda ticaret yapmalarına imkan sağlayacağım" diye konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz