CAMİDE KİCK BOKS EĞİTİMİ!

CAMİDE KİCK BOKS EĞİTİMİ!
15 Ağustos 2017 Salı 21:19

İHA

Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, Cami ve Kur’an Kurslarında ki öğrencilere Kick Boks eğitimi veriliyor.

Devrek'te eğitim gören öğrencilere ücretsiz olarak Kick Boks eğitimi veriliyor. Gençlik Spor Bakanlığı ve Diyanet işleri Başkanlığı arasında yapılan protokol ile Devrek deki camilere ve Kuran kurslarına gelen öğrencilere Milli Takım Antrenörü Bekir Kaya nezaretinde ücretsiz olarak Kick Boks eğitimi veriliyor. Okulların tatil olması ile birlikte “Kuran Öğreniyorum ve Spor Yapıyorum” kapsamında hayata geçirilen etkinlikte minik gençler Devrek Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü ile Devrek ilçe Müftülüğü arasındaki proje kapsamında 20 çocuk spora kazandırıldı. 

Ücretsiz uygulanan proje Devrek Merkez Yeni Cami, Ulu Cami ile Hacı Abdullah Sabri Efendi Kuran Kursunda devam ettirilen programlarda Milli Antrenör Bekir Kaya'nın kurslarda yetenekli öğrenciler tespit edilirken, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü tarafından ücretsiz devam eden kurslarda öğrenciler spora kazandırılıyor. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Milli Takım Antrenörü Bekir Kaya yaptığı açıklamada,” Geleceğin teminatı olan çocuklarımız sportif açıdan gelişmelerine katkı sağlamak amacıyla kuran dersinin yanında Kick Boks dersi vererek sportif anlamda gelişmelerine katkıda bulunuyoruz. Bu sayede çocuklar hem yeni spor branşı ile tanışıyorlar, hem de yeni arkadaşlıklar kuruyorlar bununla birlikte çocuklar küçük yaştan itibaren öz güvenlerini kazanıyorlar ve liderlik vasfı kazanıyorlar. Ayrıca çocuklar milli takım yolunda önemli adım atmış oluyorlar ve geleceğe umutla bakıyorlar” diye konuştu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz