CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI BAŞLADI...

CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI BAŞLADI...
1 Ekim 2018 Pazartesi 22:29

Fedai KAÇAR

Camiler ve Din görevlileri haftası münasebetiyle Alaplı Müftülüğü tarafından bir dizi ziyaretlerde bulunuldu. İlçe Müftüsü Aydın Bostancı, Diyanet Bir Sen Alaplı temsilcisi Mesut ZİYAALP ve sendika temsilcileri de ziyaretlere eşlik etti.

Sendika temsilcisi Ziyaalp Din Görevlileri Haftası ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; "1 - 7 EKİM Camiler ve Din Görevlileri Haftamızın Alemi İslama, Milletimize, Diyanet Camiamıza,hayırlar getirmesini Rabbimizden niyaz ediyorum.

Hafta münasebetiyle Camilerin, Dinin, Diyanetin ve Diyanet teşkilatı çalışanları Tüm din gönüllülerinin önem ve ehemmiyetinin anlaşılmasına vesile olmasını temenni ediyorum.

Camiler sadece namaz kılınan mekânlar değildir. Din görevlilerinin cemaatle birlikte sohbet edebileceği, çeşitli konuların tartışılabileceği, kültürel etkinliklerin yapılabileceği mekânlar olarak hatırlanması ve bu konularda gerekli çalışmaların yapılması gerekir.

Öteden beri mihrapları imamsız, minberleri hatipsiz, minareleri ezansız bırakmayan din görevlilerimiz, sadece ezan okumak ve namaz kıldırmakla yetinmeyip toplumda din ve sosyal hizmet gönüllüleri olarak çalışan, çevresindeki insanların derdiyle dertlenen, model alınan kimselerdir. Kadın-erkek, genç-yaşlı, fakir-zengin ayrımı gözetmeksizin toplumun bütün kesimlerine din hizmeti ulaştırma gayret ve heyecanı taşıyan; muhabbet, kardeşlik, birlik ve dirlik aşılayan örnek şahsiyetlerdir. Din görevlilerimiz insanları yargılamadan, hor görmeden, ötekileştirmeden sevgi, saygı, hak-hukuk, hoşgörü ve empati esaslarına dayanan bir din hizmeti anlayışıyla hareket etmektedir.
Onlar, hayatımızın her safhasında yanı başımızda olanlardır. Çünkü onlar, doğduğumuzda ezan ve kâmetin ilahi muştusunu kulağımıza okudular. Çocukluğumuzun en unutulmaz anlarında, 
bir yol gösterene en çok ihtiyaç duyduğumuz gençlik çağımızda bize rehber oldular. Vatan borcumuzu ödemek için yola çıktığımızda, yuva kurmaya adım attığımızda, nihayet ebedi yolculuğa uğurlanırken dualarıyla hep yanımızda oldular.

Camiler ve Din Görevlileri Haftasında, din görevlilerinin huzurlu ve mutlu bir şekilde bu haftaya girdiklerini düşünmek yanlış olur. Çünkü din görevlileri sorunlarıyla baş başa.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle öncelikle din görevlilerimizin sorunlarının giderilmesini bekliyoruz. Yüzde 92’si Müslüman olan ülkemizde camilerin hayatımızda önemli bir yeri var. Camiler hayatımızın bir parçası olmuştur. Bu nedenle camilerimizin bazı sorunlarının da çözülmesi gerekir.

Bu vesileyle geçmişten günümüze 
camilerimizin maddi ve manevi îmârı için gayret gösteren hocalarımızdan ve kardeşlerimizden ahirete irtihal edenlere Yüce Allah’tan rahmet, hayatta olanlara sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.Rabbim bizlere de insanlığa hayırlı hizmetler sunmayı nasip eylesin."dedi.
Protokol ve okul ziyaretlerinin ardından çarşı esnafları ziyaret edildi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz