ÇATUROĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN DEĞERLENDİRMELER

ÇATUROĞLU'NDAN DİKKAT ÇEKEN DEĞERLENDİRMELER
9 Temmuz 2017 Pazar 15:36

Fedai KAÇAR/Timuçin ÖZAT (Yenihaber)

Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde, ALİMDER'in etkinliğinde Alaplı'da eğitim çalışmalarının yanı sıra daha çok ülke gündemi ile ilgili önemli değerlendirmelerde bulunun AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, çeşitli mesajlarda verdi.

Haber merkezi - Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde,  9 Temmuz 2017 Pazar günü, Alaplı İmam Hatip Mezunları ve Mensupları Derneği (ALİMDER)’in kahvaltılı toplantısında konuşan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, yerel ve genel konularla ilgili dikkat çeken açıklamalar kaydetti.

OKUL YAPIMI ve TEKLİ EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Alaplı’da lise binası ve tekli eğitim sistemi ile ilgili gelişmeleri anlatan Vekil Çaturoğlu;

“Öncelikle Alaplı İmam Hatip Anadolu Lisemizin hem Zonguldak çapında hem de ülke çapında göstermiş olduğu başarılardan dolayı bütün öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve emeği geçenleri kutluyorum. İnşallah başarıların devamı ile birlikte daha büyük başarıları hep beraber bekliyoruz.

“BİR TAKIM AKSAMALAR OLDU”

İmam Hatip Lisesi devam ediyor ancak bize bilgi verilmedi bir takım aksamalar yaşanmış. Durumları ilgililerle, Bakanlık yetkilileri ile ilgili tekrar konuşup, çözüme kavuşturma yolunda istişare yapacağız. Belki spor salonu yeni bir program gerektirebilir ama benim kanaatimce okul binasının en üst katında konferans yapılabilir gibi duruyor. Bu durumu görüşeceğiz . Diğeri de, orta okulumuz 2017 programına alındı. İhale çalışmaları devam ediyor. En kısa zamanda sonuçlandığında okulumuza da kavuşma imkanı sağlamış olacağız. Tüm Zonguldak’ta olduğu gibi Alaplı’mız da da okul ihtiyaçlarını giderip  ikili eğitime son vererek tekli eğitime geçmiş olacağız” şeklinde konuştu.

Ülke gündeminde yaşanan olaylar ve gelişmelerle ilgili önemli değerlendirmelerde de bulunan Milletvekili Çaturoğlu şu ifadelere yer verdi:

SAKARYA’DA YAŞANAN VAHŞET!

“Geçtiğimiz günlerde Sakarya’da kanımızın donduran vahşet dolu bir olay meydana geldi. Suriyeli hamile anne ve 10 aylık bebeğinin canavarca katledilmesi bizi ülke olarak derinden yaraladı.  Bizim inancımız, bizim ecdadımız tarih boyunca mazlumlara, gariplere, ihtiyaç sahiplerine ülkesini, şehrini, evini, sofrasını açmıştır. Biz böyle bir neslim temsilcileriyiz. Bize hiç yakışmadı, çok üzüntü verici bir hadisedir. Bunun gerçekten yakıcı sonuçları oldu bizim için inşallah benzer olayların hiçbir yerde hiçbir şekilde tekerrür etmemesini arzu ediyoruz.

“İHRACAT 2017 SONUNDA REKOR KIRABİLİR”

Değerli arkadaşlar, Dünya ne derse desin Türkiye hedeflerine doğru emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. İçerde ve dışarıda yapılan propagandalara rağmen ekonomimiz yılın ilk çeyreğinde yüzde 5’in üzerinde büyüme göstererek, bu oranda rotasının ne kadar sağlam olduğunu ortaya koydu. İhracatın sene sonu itibariyle bütün zamanların rekorunu kırmasını bekliyoruz.  Hiç kimse endişe etmesin. Ülkemiz üzerinde oynan bütün oyunlara rağmen biz bildiğimiz yoldan şaşmadan mücadelemize devam edeceğiz. Herkesin körleri-sağırları oynadığı bir dünyada Türkiye gibi cesur bir şekilde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider etrafında doğruları söyleyen bir Türkiye olduğu için bundan ne kadar gurur duysak azdır.

KATAR KRİZİ

 Şu sıralar gündem de gördük, küçücük bir ülke Katar birçok ülke abluka altına almaya çalışıyor. Yaptırım uygulatmakta diretiyorlar.  13 maddelik bir manifesto daha doğrusu 13 maddelik fiyasko! Terörü destekleyen ülkeler Katar gibi küçük bir ülkeyi terörü desteklemekle suçluyor. Mesele o bahane edilenler değil mesele Katar’ın zengin kaynaklarına çökme, el koyma. Arka tarafında da Türkiye ile çok iyi ilişkileri olan bir ülkenin cezalandırılması. Hedeflerden birisi yine Türkiye. Biz ülke olarak bu oyunu da bozarak Katar’ın yanında olduk. Katar tarihi süreçte de Osmanlı’dan beri yanımızda olmuştur.  15 Temmuz alçak darbe girişiminin ardından Türkiye’ye geçmiş olsun ziyaretine ilk gelen Devlet Başkanı da Katar Emiridir. Bizimle görünürde dost olan ülkelerin 15 Temmuz’da takındığı tavır ortadadır. Bunlara hep birlikte şahit oldu.

“MUHALEFETİN SÖYLEMLERİ DÜŞÜNDÜRÜCÜ”   

Dışarıda bunlar olurken önümüzdeki günlerde yıldönümü olan alçak kanlı kalkışmaya muhalefetin ‘tiyatro-proje-kontrollü darbe’ demeleri de  düşündürücüdür. Bunu diyenlerin kimin aklına, kimin fikrine hizmet ettiklerini düşünmemiz lazım. O gecede 249 şehit verdik. Binlercesi de yaralandı. Millet olarak göğüs gererek darbeyi önledik. Dünya tarihinde az görünen bir olaydır.

“UYANIK OLMALIYIZ”  

Sincan’da gerçekleştirilen FETÖ davalarında gözlemcilerden biriydim. Adeta iddia makamı ve mahkemeye tiyatro oynuyorlar. İstanbul’da benzerleri oluyor. Soğuk kanlı bir örgüt ile karşı karşıyayız. Bu nedenle uyanık olmamız lazım. Devletimiz elinden geleni yapıyor. Dahili ve harici düşmanlara karşı temkinli olmalıyız. Tarih boyunca çeşitli örneklerini yaşadık. Terör örgütleri ile mücadele ediyoruz. Türkiye’ye karşı girişimlerde bu hainler karşılarında milleti, hükümetimizi ve devleti bulacaktır. Kimsenin endişesi olmasın.”

Milletvekili Faruk Çaturoğlu, ALİMDER tarafından organize edilen bu tür sosyal etkinliklerin  önemine dikkat çekti ve dernek olarak çeşitli aktivitelerle yıl içerisinde tekrarlanmasını söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.

Dernek Başkanı Osman Odabaş ise; “Bu yılki buluşmamızı ülkemizin birlik ve bütünlüğüne huzur ve istikrarına kastetme girişiminde bulunan vatan hainlerinin hüsrana uğradığı, kahraman vatan evlatlarının bu ihanet girişiminin karşısında dimdik durduğu tankların altına yatarak canlarını ortaya koyduğu 15 TEMMUZ ihanet girişiminin yıl dönümünün arifesinde gerçekleştiriyoruz. İmam Hatip mezunu ve mensubu olarak bizler, İmam Hatip okullarının vatanın birlik ve b––eraberliğinin milli ve manevi değerlerinin korunması noktasında temel taşlardan biri olduğuna inanıyoruz. Bizler var olduğumuz müddetçe İmam Hatip Okulları var olduğu müddetçe vatanımız ve dinimiz üzerinde kimsenin değişik oyunlar ve entrikalar çevirmesine müsaade edilmeyecektir. İlçemizde İmam Hatip Lisesi inşaatı devam ediyor. Heyecanla tamamlanmasını bekliyoruz. Kahvaltı programına katıldığınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Dursun Adar ise konuşmasında; “Yaklaşık 3,5 yıl önce beraber diktiğimiz fidan meyvelerini vermeye başladı. ALİMDER özellikle okul yönetimiyle uyum içerisinde okulumuza önemli katkılar sağladı. Gerek düzenledikleri konferans ve seminerlerle, gerekse de okul binamızın yapımı için kamuoyu oluşturma noktasında gayretleri ile gerekse de mezunlar arasındaki birlik ve beraberliği sağlamasıyla okulumuzun gücüne güç kattılar. Allah, İslam, hedefinde büyün dünya ve insanlık olan camiamızın birlik ve beraberliğini daim eylesin. Çalışmalarımızı bereketlendirsin. Allah yar ve yardımcımız olsun diyor sizleri en kalbi duygularımda selamlıyorum” diye konuştu.

Kahvaltıya, eski okul müdürleri, emekli öğretmenler, okulda görev yapmış öğretmenler ve dernek üyeleri katıldı.

 

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz