ÇEVİK'LE GELEN BÜYÜK BAŞARI...

ÇEVİK'LE GELEN BÜYÜK BAŞARI...
1 Ağustos 2018 Çarşamba 19:01

Yenihaber

Zonguldak'ın Alaplı ilçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, bu yıl Liseye Geçiş Sınavına (LGS) giren 8. Sınıf öğrencilerinin başarı karnesini açıkladı. Geçen yıl 17 öğrenci fen lisesini kazanırken, bu yıl ise 42 öğrenci fen lisesini kazanarak büyük bir başarı elde edildi.

Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, bu yıl Liseye Geçiş Sınavına (LGS) giren 8. Sınıf öğrencilerinin başarı karnesini açıkladı.
 
Çevik, bu yıl ilk kez gerçekleşen LGS ve sınavı kazanıp yerleşen öğrenci sayıları açıklarken, İlçede 42 öğrencinin fen lisesine, 21 öğrencinin proje lisesine, 8 öğrencinin ise sosyal bilimler lisesine yerleştiğini geçen yıl ise 17 öğrencinin fen lisesini kazandığına dikkat çekti.
 
 
İlçe okullarındaki başarı karnesi değerlendiren Çevik, öğrencilerin 2 ila 13 Temmuz arasında yaptığı tercihlere göre yerleştiği okulların E okul sisteminden açıklandığını ve başarı oranlarının ilan edildiğini ifade ederek, sınavı kazanan tüm öğrencileri tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.
Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz