ÇEVİK SEÇİM STARTINI VERDİ

ÇEVİK SEÇİM STARTINI VERDİ
3 Aralık 2017 Pazar 17:08

HASAN HAŞIL - FEDAİ KAÇAR

Alaplı'nın önde gelen esnaflarından Anavatan Partisi Alaplı eski İlçe Başkanlarından Cihat Çevik, düzenlediği basın toplantısı ile Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'na başkan adayı olduğunu açıkladı.

Alaplı Esnaf Odası Başkan Adayı Cihat Çevik adaylığını resmen açıkladı. Neden aday olduğunu ve büyük projelerinin olduğunu ifade eden Çevik, odanın verdiği maaşı da almayacağını ve sadece esnaf arkadaşlardan oda üye aidatı yada esnaf kayıt belgesi almak için bu odanın kapısı çalınmayacak dedi. Göreve geldiklerini çözüm odası ve çözüm noktası olacaklarını ifade eden Çevik; "Çözüm noktası olamıyorsak o koltuğu işgal etmem. Bunun sözünü de buradan veriyorum. Bizde proje çok. Projelerimiz bitmez ben proje adamıyım. Ben iftarlar yapmayacağım. Fuarlara ve esnaf yararına işler yapacağız. Esnafımızın önünü açmak için aday olduk imza atmak için değil. Birilerinin adamı olmam esnafımın adamı olurum."dedi


Bu sabah Kırmızı Kafede düzenlediği basın toplantısı ile Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Çevik; ' Biz hizmete talibiz. 16 yıl boyunca Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nda başkan vekilliği görevi yaptım. Üyelerimizden gelen yoğun talep üzerine bu göreve talip oldum. Tek amacımız Alaplı'ya hizmnet etmek' dedi.

MAAŞ ALMAYACAĞIM

Yönetici arkadaşlarımızla birlikte, Alaplı'mıza ve Oda üyelerimize hizmet etmek için var gücümüzle çalışacağız, diyen Alaplı Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan adayı Cihat Çevik; ' Bu odanın bir ağırlığı olmalı. Sadece Esnaflardan aidat olan bir Oda olmamalı. Biz esnafımızın sorunlarını çözmek için bu yola çıktık. Her zaman esnafımızın yanında olacağız' dedi.

Cihat Çevik'i Alaplı'da herkes iyi bilir, herkes iyi tanır diyerek sözlerine devam eden Çevik; ' Seçildiğimiz taktirde Odadan alınan maaşımı almayacağım. Bu maaşı esnaf arkadaşlarımızla oluşturacağımız bir havuzda bu maaşı biriktireceğiz ve esnafımızın yararına kullanacağız. Biz esnafımızın önünü açmak için buraya aday olduk. Biz kimsenin adamı olmayacağız. Sadece esnaf arkadaşlarımızın hizmetinde olacağız' dedi. Seçim öncesi verdikleri tüm sözlerini yerine getireceklerini kaydeden Çevik; verdikleri sözleri yerine getirmedikleri taktirde başkanlık koltuğunu işgal etmeyeceklerini söyledi.

"BOŞ YERE O KOLTUKLARI İŞGAL ETMEYİN..."

Çevik ayrıca, Kapalı Pazaryerine akşam 5'den sonra Halk Otobüslerini gitmemesini sert bir dille eleştirdi.

Esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceklerini anlatan Çevik, "Kapalı pazaryerine akşam 5'den sonra Halk otobüsü gitmiyormuş. Bu ne demek benim vatandaşımı benim esnafımı nasıl mağdur ederler. Ben esnaf odası başkanıysam o otobüsler oraya gidecek. Gitmiyorsa ben oraya otobüs tutarak vatandaşımı ve esnafımı taşırım.Böyle bir şey yok. Birilerinin kurallarına göre kimse harekat edemez. Kimse o koltuğu boş işler için işgal etmesin. Analarımız, bacılarımız oraya gidiyor pazarcılık yapıyor. Öyle pazar yeri olmaz.Biz buraya sahip çıkacağız. Bu görevimi yapamıyorsan bırakırsın. Koltuklar boş kalmaz, biri gider birileri gelir. Gerekirse kepenk kapatma eylemine kadar gideceğiz." diye konuştu.

MOLLABEY'DE YOĞUN İLGİ

Alaplı'da düzenlediği basın toplantısıının ardından Mollabey'e giderek esnaf ziyaretinde bulunan Çevik, Mollabey'de yoğun ilgi ile karşılandı. Mollabey esnafına projeleri ile ilgili olarak bilgi veren Çevik; 'Alaplı'da çok büyük eksikliklerin olduğunu ve esnafın sorunlarını çok iyi bildiklerini kaydederek Mollabey esnafından destek istedi.

Çevik ilerleyen günlerde yönetim kurulu adayı arkadaşlarımızla birlikte tekrardan bir araya geleceklerini ifade etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz