ÇİNLİ FİRMA MOTOR FABRİKASI İÇİN YER ARIYOR

ÇİNLİ FİRMA MOTOR FABRİKASI İÇİN YER ARIYOR
23 Ekim 2018 Salı 15:37

YENİHABER

Daha önce Alaplı’da jeneratör fabrikası kurmak isteyen ancak ISLAH OSB bölgesi olarak adlandırılan bölgenin tarım arazisinden sanayi arazisine dönüştürülememesi sonucu Kdz.Ereğli’ye yatırım yapmak zorunda kalan Alaplılı iş adamı Osman Karakaya Alaplı’ya motor fabrikası kurmak için dev sözleşmeye imza attı

Alaplılı Güç-bir Jeneratör Sahibi Osman Karakaya'nın Alaplı’ya yatırım sevdası devam ediyor. Karakaya Çin'de yaptığı dev yatırımları ile bilinen Zenit motor fabrikası yetkilileri ile 800 milyon Euro (5.5 Kattrilyon TL) dev Yatırım için el sıkıştı. Çin'liler 800 Milyon Euro 'luk motor fabrikası için Alaplı'da yer arıyor. Yer bulunmazsa Fabrika İstanbul'a kurulacak. Yetkilileri uyarıyoruz! Bu yatırıma sahip çıkın!
Bir haftadır Çin'de temaslarda bulunan ve önceki gün Türkiye'ye dönen İşadamı Karayaka, 5.5 Kartrilyon'luk TL'lik yatırım konusunda firma yetkilileriyle her konuda anlaştıklarını belirterek, fabrikanın yapılacağı yer konusunda arazi aradıklarını ifade etti.

Zenix motor fabrikasını Türkiye'de kurma sözleşmeleri Güçbir jeneratör ve Kangwo Pawir sirketleri arasında Türkiye'de Zenix marka motor üretimi için sözleşmeleri imzalamasının önemine vurgu yapan Karakaya şunları söyledi:

"Birkaç yıldır Çin motor yetkilileri ile görüşme halindeydik. Son olarak bizi Çin'e davet ettiler, kendileriyle orada bir hafta görüştüm. Türkiye yapılacak motor fabrikası ile alakalı karşılıklı görüş alışverişinde bulunduk ve her konuda anlaştık fabrikayı Türkiye'ye 25 ila 50 dönüm arazi üzerine kuracağız.
Alaplı'da yer bakıyoruz, Ereğli'den yer bakıyoruz. Zenix Motorları artık Türkiye'de üretilecek ve ekonomimize büyük katkı sağlayacak. Bu bölgede yer bulamazsak, Fabrikayı İstanbul'a kuracağız"
Çin'den Türkiye'ye yapılacak olan bu yatırım Alaplı yapılması halinde ilişkiye büyük katkı sağlaması bekleniyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz