Cami hırsızı üçüncü soygunda yakayı ele verdi

Cami hırsızı üçüncü soygunda yakayı ele verdi
12 Ekim 2017 Perşembe 14:38

İHA

Bartın’ın Amasra ilçesinde bir camideki yardım kasasından para çalarken suçüstü yakalanan hırsız tutuklandı. Aynı hırsızın geçen Ocak Ayından bu yana İskele Camii'nden iki kez hırsızlık yaptığı ortaya çıktı. Zanlı üçüncü soygunda yakayı ele verdi, o anlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Edinilen bilgiye göre olay sabah saatlerinde meydana geldi. Kum Mahallesi General Mithat Ceylan Caddesindeki İskele Camii imamı camiye geldiğinde içeride hırsız olduğunu kasadaki paraları aldığını fark etti. Bunun üzerine imam; caminin kapısını dışarıdan kilitleyerek durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbarı alan polis ekipleri camiye baskın yaparak hırsızı suçüstü yakaladı. Gözaltına alınan 44 yaşındaki Muammer Ç. isimli hırsız ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Camiye tel aparat saklamış
Hırsızın daha önce camiden üç sefer soygun yaptığı ortaya çıktı. Muammer Ç.'nin caminin içerisinde bir bölmeye tel aparat sakladığı ve bu tel aparat ile kasa içerisinde bulunan paraları çaldığı tespit edildi. Zanlının, tel aparatın ucuna yanında getirdiği sakızı yerleştirerek çakmakla yaktığı; sakızı kasanın içerisine uzatarak kağıt paraları aldığı ortaya çıktı. Aynı yöntemi son kez kullanan hırsızın kasadaki 450 lirayı aldıktan sonra kaçmak isterken kapının kilitli olduğunu fark etti. Karşısında polisleri gören hırsızlık zanlısı elindeki paraları ayakkabılık bölümüne bıraktı. Polisin kıskıvrak yakaladığı Muammer Ç.'nin üzerinden ise iki adet tarihi eser bıçak, iki adet Osmanlı tuğrası sikke, çok sayıda tarihi değeri olan gümüş yüzük ve bir adet altın yüzük çıktı. 
Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edilen Muammer Ç., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlının daha önce iki kez daha aynı yöntemle aynı camide hırsızlık yaptığı tespit edildi. Yaşananlar ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz